fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Atrakcje dla dzieci na Tauron Nowa Muzyka Katowice!

26.06.2017
  • Junior Art Festiwal – zajęcia plastyczne i zabawy
  • Muzykodrom – warsztaty muzyczne
  • Bezpłatny udział pod okiem pedagogów i animatorów kultury

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice jak co roku, pamięta o najmłodszych i zapewni im wiele atrakcji. Zajęcie muzyczne – Muzykodrom, zorganizowane przez wykształconych muzyków i animatorów, przeniosą dzieci do świata dźwięków. Z kolei zabawy plastyczne w ramach 8. edycji Junior Art Festiwal pozwolą maluchom wykreować niesamowite dzieła. Udział w aktywnościach jest bezpłatny!

8. edycja Junior Art Festival

Tauron Nowa Muzyka Katowice oraz Przedszkole Tika zapraszają do wyjątkowej strefy dla dzieci na terenie Festiwalu! W tym roku tworzymy Dzikie Miasto, w którym każde dziecko wykreuje niesamowite dzieła. Na podopiecznych Festiwalu czekać będą dzikie historie, szalone harce w mieście tętniącym nową muzyką! Podczas gdy opiekę artystyczną nad Waszymi pociechami obejmie Przedszkole Tika, Wy będziecie mogli bawić się przy dźwiękach muzyki!

Organizatorem Junior Art Festival jest Przedszkole Tika w Bytomiu, placówka stworzona z miłości do dziecka, które powstało 7 lat temu. Cała kadra to nie tylko nauczyciele, ale pasjonaci swojej pracy. Pokazują dzieciom otaczający nas Świat z różnych perspektyw. Tika już po raz ósmy jest partnerem Festiwalu i organizuje strefę Junior Art.
Strefa dla dzieci będzie czynna w dniach 7-8 lipca, godz.: 17:00 – 22:00

 

Muzykodrom – stacja lotów muzycznych

Muzykodrom zaprasza dzieci do świata najlepszych melodii, rytmu i niezwykłej harmonii. Będzie to miejsce, które brzmi, dźwięczy, szumi, szeleści, dzwoni, pulsuje. A czasami wypełnia się najpiękniejsza muzyką – ciszą. To przestrzeń, gdzie się gra, śpiewa, komponuje, eksperymentuje, bada, myśli, poszukuje i słucha. Muzykodrom wypełnią warsztaty z zakresu edukacji muzycznej dla dzieci od 5 do 10 lat. Dzięki nim najmłodsi przeniosą się w świat dźwięków, melodii i rytmu. Opiekę nad dziećmi zapewni wyszkolona kadra pedagogów i animatorów kultury. Każde spotkanie potrwa około godzinę. Warsztaty mają charakter otwarty. Nie obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny. Organizatorem warsztatów jest Miasto Muzyki UNESCO.

JUNIOR ART FESTIVAL – PROGRAM STREFY DLA DZIECI

PIĄTEK, 07.07.2017
17:00 – 18:00
Warsztaty plastyczne: młodzi twórcy będą mieli okazję wykreować niepowtarzalne maski
i wcielić się w dzikie z natury zwierzę!

18:00 – 20:00
Ręczna robota: szycie poduszek inspirowanych naturą.

20:00 – 21:00
Zajęcia cyrkowe: fantastyczna zabawa dla każdego, podczas której poznacie tajniki sztuki cyrkowej.

21:00 – 22:00
Kartonowe miasto: wspólnie zaprojektujemy i zbudujemy kartonowe miasto muzyki z dzikimi ogrodami.

SOBOTA, 08.07.2017

17:00 – 18:00
Ocean baniek mydlanych: podczas wspólnej zabawy przeniesiemy się na chwilę w bajkowy świat. Bańki niczym przeźroczyste baloniki uniosą się w powietrzu tworząc niesamowite widowisko, mieniąc się w słońcu przypominają tęczę.

18:00 – 20:00
Projektowanie t-shirtów: w trakcie warsztatów dzieciaki stworzą swoje wymarzone koszulki. Nożyczki, sznurki i pisaki do tkanin pójdą w ruch!

20:00 – 21:00
Warsztaty akrobatyczne: wspaniałe zajęcia, które kształtują sylwetkę, grację i elegancję ruchu! Wasze pociechy będą trenować pod okiem profesjonalisty.

21:00 – 22:00
Ozdobne malowanie smyczy: każde dziecko będzie miało możliwość stworzenia swojej spersonalizowanej smyczy do kluczy i innych ważnych rzeczy

Między poszczególnymi warsztatami zorganizowane zostaną również inne dzikie atrakcje: malowanie buzi, gry i zabawy małe i duże, układanie klocków, kolorowanki, zajęcia taneczne i wiele innych!

MUZYKODROM – PROGRAM

PIĄTEK, 07.07.2017
18:00 – 19:00
Bartłomiej Bunio jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec oraz członkiem orkiestry kameralnej miasta Tychy AUKSO. Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Wspólnie z Asi Miną od 2011 roku współtworzy międzynarodowy projekt EfterSóleyAsiKids. W Muzykodromie wspólnie z Bartkiem dzieci poznają skrzypce i ich niezwykłe możliwości, moc i delikatną stronę! Wydobywania i kształtowanie dźwięków. Zaimprowizują w różnych stylach muzycznych. Sprawdzą też co łączy muzykę klasyczną z muzyką ludową. Będą zgadywanki i muzyczne podróże!

SOBOTA, 08.07.2017
18:00 – 19:00
Joanna Bronisławska (Asi Mina) – muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Asi Mina pokaże dzieciom, jak szeroką dziedziną jest muzyka. Ile mieści w sobie gatunków, teorii, zależności, spraw. Jak bardzo przenika nasze życie. Prowadzącej zależy, żeby najmłodsi zwrócili większą uwagę no to, czego słuchają i jak słuchają. Dzieci będą mogły używać przeróżnych instrumentów, których nie zabraknie w Muzykodromie.

19:30 – 20:30
Dawid Smykowski jest muzykiem, fagocistą, aranżerem i animatorem. Laureat konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Uczestnik kursów mistrzowskich organizowanych przez Mozarteum w Salzburgu oraz Sommerakademie Fur Kammermusik. Pracował w Operze Śląskiej. Co zrobi w Muzykodromie? Będzie pleść dźwięki i sznurki. Dzieci będą dmuchać w kartki, buteleczki i fleciki. Poznają i usłyszą fagot i flet. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!