fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Carl Craig i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia na otwarcie Tauron Nowa Muzyka Katowice 2018!

21.02.2018
  • Pionier muzyki techno z Detroit oraz polska orkiestra symfoniczna
  • Carl Craig & NOSPR Versus US/PL
  • Fuzja techno, eksperymentalnej elektroniki i muzyki klasycznej
  • Koncert otwarcia w wielkiej sali koncertowej NOSPR już 28 czerwca
  • Rusza sprzedaż karnetów 3-dniowych w okazyjnej cenie 309 zł (tylko do 31.03!)

 

 

Jedyne w swoim rodzaju spotkanie muzyki techno i muzyki klasycznej zainauguruje tegoroczną 13. edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice! Podczas uroczystego koncertu w sali koncertowej NOSPR usłyszymy elektroniczne eksperymenty zestawione z zachwycającym bogactwem brzmienia orkiestry symfonicznej. W czwartek 28 czerwca Carl Craig wspólnie z polskimi muzykami wykona na żywo utwory z projektu „Versus”. Jednocześnie startuje sprzedaż karnetów 3-dniowych, obejmujących m.in. koncert otwarcia.

Carl Craig od ponad dekady pracuje nad mariażem elektroniki i klasyki. Po płycie „ReComposed”, nagranej z Moritzem von Oswaldem dla Deutsche Grammophon, a zawierającej remiksy kompozycji Ravela i Musorgskiego, przyszedł czas na ponad dwugodzinny koncert w paryskim Cite De Le Musique w 2008 roku. Wraz z orkiestrą Les Siècles pod batutą Francoisa-Xaviera Rotha, pianistą Francisco Tristano i Moritzem von Oswaldem, Carl Craig przygotował jedyne w swoim rodzaju spotkanie dwóch, z pozoru nieprzystających do siebie muzycznych światów – techno i klasyki. Podsumowaniem tych eksperymentów stała się płyta „Versus”, która ukazała się w 2017 roku. To stworzony na nowo zapis historycznego koncertu sprzed dekady. Już 28 czerwca usłyszeć go będzie można na żywo w zjawiskowym NOSPR.

TNMK2018 – ogloszenie #4

🇵🇱 Hit! Futurysta, pionier muzyki elektronicznej i legenda sceny techno z Detroit oraz muzycy fenomenalnej Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zainaugurują tegoroczną edycję Festiwalu! Obejrzyj zapowiedź i dowiedz się więcej. Karnety 3-dniowe są już w sprzedaży! ⚒Karnety/tickets: https://festiwalnowamuzyka.pl/bilety/🇬🇧 Breaking News! Futurist, electronic music pioneer and techno legend from Detroit joins forces with musicians from the phenomenal NOSPR orchestra to inaugurate this year’s edition of the Festival! Watch the teaser and find out more. 3-day tickets are already on sale! ⚒

Opublikowany przez Tauron Nowa Muzyka Katowice 21 lutego 2018

 

 

 

 

„Projekt „Versus” Carla Craiga to arcydzieło szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Wszystkiemu dał początek koncert, który odbył się w 2008 roku wraz z Les Siècles Orchestra w Paryżu. Mając jedną z najlepszych orkiestr i sal koncertowych na świecie – NOSPR – organizacja tego koncertu była jednocześnie naszym marzeniem jak i naturalnym wyborem” – mówi Adam Godziek z More Music Agency, organizator festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Carl Craig to jeden z prawdziwych pionierów muzyki elektronicznej. Zafascynowany futuryzmem i możliwościami, jakie oferuje nowoczesna technologia, znajduje się na szczycie światowej sceny techno od momentu jej powstania. Artysta z Detroit działa na scenie od niemal 30 lat. Jego autorskie nagrania i remiksy tworzone dla innych artystów stanowią obecne kanon techno i house, a „Bug in the Bassbin”, opublikowane pod szyldem Innerzone Orchestra, położyło podwaliny pod drum’n’bass. Założyciel wpływowej wytwórni Planet E oraz Detroit Electronic Music Festival nie ogranicza się tylko do muzyki tanecznej, powołując rozmaite projekty łączące elektroniczne eksperymenty z jazzem, soulem i przede wszystkim muzyką klasyczną. Wyjątkowy mariaż futurystycznych struktur dźwiękowych i akustycznych brzmień orkiestrowych zawarł m.in. na płycie „Versus”, która zostanie odegrana na żywo w Katowicach przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia.

Jej siedziba to ultranowoczesne audytorium, zaprojektowane przez japońskich specjalistów i oddane do użytku jesienią 2014 roku. NOSPR posiada jedne z najlepszych warunków akustycznych w Europie i znakomicie nadaje się na przeżywanie wyjątkowych muzycznych wydarzeń, a takim niewątpliwie będzie wspólny koncert Carla Craiga i narodowej orkiestry symfonicznej.

Dziś rusza sprzedaż karnetów 3-dniowych w promocyjnej cenie 309 zł. Nie warto zwlekać, ponieważ od 1 kwietnia nastąpi podwyżka cen o 30 zł! Równocześnie wciąż można kupić karnety 4-dniowe oraz 2-dniowe. Więcej informacji na stronie festiwalu.

Program Festiwalu nie jest jeszcze zamknięty! Przed nami wciąż wiele ciekawych ogłoszeń.