fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Modowa Strefa BAZAR oraz wystawy artystyczne na Tauron Nowa Muzyka Katowice

22.06.2017

• Stoiska artystów modowych w Strefie BAZAR
• Limitowane ubrania i akcesoria dedykowane Festiwalowi
• Wystawy artystyczne i ekspozycja najlepszych okładek płytowych

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice rusza już 6 lipca! Poza koncertami czołowych artystów sceny elektronicznej organizatorzy szykują sporo niespodzianek. Nowością tegorocznego festiwalu będzie specjalna Strefa BAZAR oraz wystawy.

Strefa BAZAR zgromadzi młodych artystów, projektantów, grafików związanych ze streetwearem, sztuką i muzyką. Wystawcy nie tylko zaserwują unikatowe kolekcje ubrań, butów, czy akcesoriów ale przede wszystkim podzielą się swoimi zajawkami, tym co robią i jak wygląda ich proces twórczy. W strefie BAZAR dominować będą wyselekcjonowane ubrania z drugiej ręki – od niszowych marek wiodących prym na undergroundowych ulicach całego świata po kolekcjonerskie modele sneakersów, nowe kolekcje świeżych marek odzieżowych, customowe akcesoria, książki i tematyczną prasę. Wielbiciele elektronicznych dźwięków będą mogli wzbogacić swoje domowe kolekcje o płyty vinylowe, kasety i karty microSD od najciekawszych sklepów vinylowych i niezależnych wytwórni. Festiwalowiczów czeka również niepowtarzalna okazja, by zagrać na jedynej w Europie, hazardowej maszynie TSD do losowania hajpowych modeli sneakersów. Wchodząc do strefy BAZAR będzie się można zrelaksować przy klimatycznej muzyce serwowanej przez zaprzyjaźnionych DJ-ów, a także kilku artystów z występujących na głównych scenach festiwalu.

To nie koniec atrakcji. W ramach współpracy BAZARu z Tauron Nowa Muzyka Katowice przewidziane są niespodzianki dla freaków modowych. Szczegóły wkrótce. Specjalnie dla uczestników festiwalu przygotowane będą limitowane koszulki, regionalne gadżety, a także festiwalowy merch. W strefie BAZAR, po raz pierwszy w historii Tauron Nowa Muzyka Katowice, zostanie uruchomiony oficjalny merch artystów występujących na festiwalu! Będzie to również świetna okazja do spotkania muzyków poza scenami festiwalu.

WYSTAWA „CZAS PRZYSZŁY NIEDOKONANY”

MCK, teren Festiwalu
10 lat działalności Ronda Sztuki to dobra okazja, by zastanowić się nad przyszłością. Szczególnie interesujące jest spojrzenie tych artystów, którzy akurat w tej dekadzie stawiali pierwsze kroki w świecie sztuki. Jak oni patrzą na wizję nadchodzących zmian? Na ten trudny do uchwycenia moment przejścia ze świata, którym rządziły twarde reguły przemysłu do rzeczywistości poszukującej na nowo swojej tożsamości? Artyści pokazują, co się może zdarzyć, kiedy nadejdzie przyszłość i w różnorodny oraz metaforyczny sposób próbują odpowiedzieć na pytanie: co dalej?
Kurator: Adrian Chorębała

WYSTAWA: „COVER awARTS 2016 on tour – Najlepsze Polskie Okładki Płytowe”
BAZAR, teren Festiwalu
Cover awArts to inicjatywa dwóch serwisów o projektowaniu dla muzyki: Decybeli Dizajnu oraz Okładki.net. Obie inicjatywy od lat zajmują się promowaniem polskich artystów, dizajnerów i twórców, których sztuka zdobi okładki albumów. Na BAZARze pokazanych zostanie 30 prac. Wszystkie zostały nagrodzone w plebiscytach publiczności oraz przez projektantów graficznych i dziennikarzy muzycznych.
kurator: Mateusz Kosma / Decybele Dizajnu

WYSTAWA: „MONUMENCIK”
Galeria +, Rondo Sztuki
Wystawa w ramach cyklu „Galeria + przestrzeń młodych”. Wizualno-dźwiękowe instalacje Antoniego Domańskiego składają się ze znanych i oswojonych elementów rzeczywistości, poddanych przekształceniom i złożonych na nowo. Dowcipne interwencje krążą wokół tej części naszego życia, o której łatwo zapominamy, części wydarzającej się pomiędzy wielkimi sprawami. Artysta z czułością i uwagą przygląda się temu co niepozorne. Stworzona przez niego opowieść nie jest pozbawiona refleksji nad nietrwałością życia. Wystawa „Monumencik” zadaje pytanie o upływający czas. Antoni broni się przed przemijaniem wyłapując elementy codzienności i tworząc z nich misterne konstrukcje. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lipca o godzinie 19.
kuratorka: Julia Gołachowska