fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Początek lata w festiwalowym rytmie! Startuje Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024

20.06.2024
  • Cztery dni pulsującej energii
  • 48 wykonawców z Polski i świata
  • Liczne wydarzenia towarzyszące
  • Najwyższy poziom organizacji
  • Karnety 2-dniowe oraz bilety 1-dniowe w sprzedaży!

W tym roku w letnie przesilenie wchodzimy pod znakiem Nowej Muzyki! Już w czwartek 20 czerwca rusza 19. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice. To początek czterech dni muzycznego szaleństwa. Wydarzenie, na którym wystąpi prawie 50 wykonawców, w wielkim stylu rozpoczyna krajowy sezon festiwalowy. Karnety i bilety na festiwal nadal dostępne do nabycia na stronie festiwalnowamuzyka.pl. 

W programie 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice nie brakuje zarówno świeżych twarzy, wielkich gwiazd, muzycznych zaskoczeń, jak i sentymentalnych powrotów. Wśród zaproszonych artystów są m.in. Róisín Murphy, Bicep, Chase & Status, Clark, DJ Krush, Leftfield, Kury, Kruder & Dorfmeister i wielu innych. Początek festiwalowych emocji już w czwartek 20 czerwca na specjalnym koncercie otwarcia w siedzibie IKMO. Gwiazdą będzie Robert Henke i jego audiowizualny projekt CBM 8032, czyli występ na pięć starych komputerów z lat 80. Później przyjdzie czas na właściwe dwa dni festiwalowe w Strefie Kultury, gdzie pojawi się 6 osobnych scen. Międzynarodowe Centrum Kongresowe będzie gościć dwie największe sceny. Stanie tam główna Scena Miasta Muzyki, a także Tauron Music Hall. Festiwalowicze będą mogli posłuchać świeżych dźwięków także w Sali koncertowej NOSPR. Trzy kolejne sceny to efekty współpracy z partnerami festiwalu. Amfiteatr powered by Lech to energetyczne koncerty na żywo, scena T-Mobile Electronic Beats zaprezentuje to co, najlepsze w muzyce klubowej, a Secret Stage powered by Prime Video zaprosi do tańca do samego rana. Przez cały czas trwania 19. edycji wydarzenia będą działać oficjalne kluby festiwalowe, którymi będą Sztauwajery oraz JAZBAR Muchowiec. Właśnie w JAZBARze odbędzie się FAJRANT!, czyli taneczny maraton na zamknięcie festiwalu w niedzielę 23 czerwca.

Oprócz pulsujących brzmień nie zabraknie aktywności z innych dziedzin sztuki i szeroko rozumianej kultury. W Strefie Kultury będzie działać Kino Festiwalowe, prowadzone we współpracy z Instytucją Silesia Film. O dobre samopoczucie publiczności zadbają wystawcy ze strefy gastronomicznej, w której nie zabraknie propozycji zarówno dla mięsożerców, jak i dla bezglutenowców, wegetarian oraz wegan. Festiwalowa Strefa Mody pozwoli wzbogacić szafę o unikatowe kreacje, a Strefa Kominiarz umożliwi relaks przy shishy. Jak co roku będzie można skorzystać z ogólnodostępnego beczkowozu i zupełnie za darmo zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia. Tradycyjnie nie zabraknie również Strefy dla Dzieci, którą jak co roku przygotuje niepubliczne przedszkole Tika. Specjalne aktywności festiwalowe planuje również Muzeum Śląskie.

Między 20 a 23 czerwca 2024 roku Katowice ponownie będą pulsować muzyką i przyciągną tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.