fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Wiemy kto zagra na scenie drum ’n’ bass!

30.03.2017
  • Fabio & Grooverider feat. MC Felon
  • dBridge feat SP:MC
  • Ros Addiction
  • Mono
  • WaxVax

Połamane rytmy i mocne basy w wykonaniu pionierów gatunku już w lipcu na żywo w Katowicach! Weterani bezkompromisowego brzmienia zawładną specjalną sceną drum’n’bass, która wzbogaci program 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Pojawią się na niej m.in. Fabio & Grooverider z unikalnym setem, podsumowującym 25 lat historii drum’n’bass oraz ceniony didżej i producent dBridge. Obok nich wystąpi trzech polskich pionierów gatunku: Ros Addiction, Mono i WaxVax.

Tauron Nowa Muzyka Katowice to czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce. Za jego sprawą od 12 lat można usłyszeć futurystyczne dźwięki w postindustrialnych lokalizacjach. Co roku obok najciekawszych debiutantów prezentują się najwięksi klasycy współczesnej elektroniki, ale także artyści jazzowi i hiphopowi. Wśród 8 scen, które pojawią się podczas tegorocznej, 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice nie mogło zabraknąć również niezwykle popularnej nad Wisłą i Odrą muzyki drum’n’bass.

W lipcu w katowickiej Strefie Kultury wystąpi śmietanka didżejów reprezentujących bezkompromisowe brzmienie oparte na połamanych rytmach i mocnych basach. Fabio i Grooverider to duet obecny na brytyjskiej scenie od momentu jej powstania. Poprzez wieloletnią karierę didżejów radiowych i klubowych dopomogli w wypromowaniu surowej, undergroundowej muzyki na wszystkie kontynenty. „Ojcowie chrzestni drum’n’bassu”, jak się czasem ich nazywa, zaprezentują na festiwalu przekrojowy set, oparty na najlepszych wątkach ostatnich 25 lat ich ukochanej muzyki. Towarzyszyć im będzie charyzmatyczny MC Felon.

dBridge, który na festiwalu pojawi się w towarzystwie SP:MC, to jeden z najważniejszych producentów muzyki drum’n’bass. Od momentu debiutu w 1995 roku zdobył szeroką popularność i status gwiazdy połamanych rytmów, który podtrzymuje dzięki aktywnej działalności po dziś dzień. Na przełomie stuleci współtworzył drum’n’bassową supergrupę Bad Company. Obecnie oprócz prowadzenia wytwórni Exit Records i nagrań pod szyldami Heart Drive, produkuje także house jako Velvit. Podczas tegoroczonej odsłony Tauron Nowa Muzyka Katowice dBridge zaprezentuje jednak swoje najbardziej znane, mroczne i basowe oblicze.

Brytyjskim gwiazdom towarzyszyć będą polscy weterani połamanego brzmienia: Ros Addiction z Trójmiasta, Mono z Łodzi i WaxVax z Krakowa. Wszyscy debiutowali w latach 90. współtworząc polską scenę klubową od momentu jej powstania i promując drum’n’bass na imprezach w całym kraju.