fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Wspaniałe osobistości poszerzają program Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023!

18.04.2023
  • Aldona Relax
  • Anna Borsuk
  • Courtesy
  • Pupper DJ
  • Themsel in Distress
  • Karnety 2-dniowe i 3-dniowe w sprzedaży!

Podczas 18. edycji festiwalu pojawią się osobistości z Danii, Ukrainy oraz Polski. Wszystkie wystąpią w oficjalnym klubie festiwalowym, jakim ponownie stanie się JAZAR Muchowiec. Kuratorem tamtejszej sceny jest Avtomat z kolektywu Ciężki Brokat. Karnety do nabycia na stronie www.festiwalnowamuzyka.pl!

Skład najnowszego ogłoszenia jest nieprzypadkowy. Tworzą go niezwykłe osobowości, które eksperymentują z różnymi gatunkami muzyki tanecznej. Podobnie jak w ostatnich latach, organizatorzy festiwalu z More Music Agency stawiają na różnorodność i bogactwo brzmień, podkreślając obecność i dokonania pań na światowej scenie muzycznej. W tym roku będą to nieprzeciętne postaci pochodzące z różnych krajów.

Courtesy urodziła się na Grenlandii, ale wychowała w Danii, a jej kariera didżejska nabrała tempa po 2016 roku. Dunka o trudnym do wymówienia imieniu Najaaraq Vestbirk zaczaruje publiczność wybuchowym setem opartym m.in. o takie stylistyki, jak rave, breakbeat i electro. Połamane rytmy serwuje także Anna Borsuk, czyli pochodząca z Kijowa i mieszkająca w Warszawie DJ-ka i promotorka młodej generacji, która w setach stara się ukazywać szczególny urok ukraińskiej sceny undergroundowej.

Oprócz gościń z zagranicy usłyszymy także mocną reprezentację krajowej sceny. Aldona Relax to warszawsko-szczecińska drag queen, didżejka i organizatorka imprez, która najlepiej realizuje się miksując zbasowaną muzykę klubową. Pupper DJ to współzałożycielka i była członkini kolektywów Ciężki Brokat, Wixapolonia i Muzyka Nieheteronormatywna. Na pytanie o ulubiony gatunek muzyczny odpowiada – „tak”, a w jej setach usłyszycie wszystko, od reggaetonu, przez jersey club i hard house, po juke i hardcore. Ogłoszenie zamyka Themsel In Distress, która stacjonuje w Warszawie oraz współtworzy queerowy kolektyw i serię wydarzeń Ciężki Brokat. To inicjatywa, która od ponad 5 lat zapewnia przestrzeń do grania i performowania osobom LGBT+ i kobietom oraz skupia się na budowaniu bezpieczniejszego klubowego doświadczenia. Kuratorem programu festiwalowej soboty w JAZBAR Muchowiec jest właśnie reprezentant kolektywu Ciężki Brokat – Avtomat.

To nadal nie koniec odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Kolejni artyści dołączą już niebawem. W sprzedaży pozostają karnety 2-dniowe w cenie 379 PLN, jak i karnety 3-dniowe w cenie 469 PLN.

Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.