fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Medycyna Wibracji

Doświadcz wytchnienia w masażu dźwiękiem instrumentami medycyny wibracyjnej. Stworzymy dla Was bezpieczną przestrzeń do relaksu. Tak jak kamień wrzucony w wodę oddziaływuje na nią, tak instrumenty stworzone do masażu dźwiękiem działają na ciała stworzone w 70% z wody. Wasze ciała rozluźnią się, puszczając napięcia i blokady. Zabierzemy Was w podróż grając na misach kryształowych, tybetańskich, hand pan, rav drum, bębnach szamańskich, gongu planetarnym, Paisre Patonic Yead, gongu wietrznym Meinl, dzwonkach  Koshi, Zaphir, bębnie burzowym, misach zen, śpiewając. Cały koncert będziecie wygodnie leżeć, mając zamknięte oczy, dobrze wziąć ze sobą maty, kocyki, całość z wprowadzaniem potrwa 1,5 godziny. Chciałybyśmy poświecić ostatnie 30 minut na rozmowy o tym czego doświadczyliście, dla chętnych możemy poprowadzić krótki warsztat rozwibrowania swojego ciała głosem, podczas śpiewania podstawowej mantry.

START: 19:00  Miejsce: Strefa Kultury, na terenie Muzeum Śląskiego

Warsztaty poprowadzą:

Julia Lewandowska
Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Absolwentka studiów licencjackich na grafice warsztatowej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współtworzyła studencki teatr tańca współczesnego „KoInspiracja”. Występowała z Teatrem Pijana Sypialnia, Stowarzyszeniem Living Space Theatre oraz w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Stypendystka Rose Bruford College of Theatre and Performance. Eksperymentuje z łączeniem ruchu i głosu w projekcie badawczym BodyVoicing, w ramach którego prowadzi warsztaty i koncerty medytacyjne. Współrealizatorka m.in. projektu pt.: resocjalizacja poprzez kontakt ze sztuką, czyli “Zarapuj mnie Ślunsk”. Członkini Grupy Konwergencje, z którą tworzy projekty interdyscyplinarne, łączące taniec, film i muzykę na żywo, m.in. Popiół i piksel (2022 r.). Współtworzy duet muzyczny CiSi. Stypendystka Prezydenta Miasta Bytomia w roku 2022, w ramach którego stworzyła grupę międzypokoleniową Chór Ruchu. Obroniła z wyróżnieniem pracę magisterską pod tytułem „Taniec wokalny. Relacje między głosem i ruchem w praktykach teatralnych”.

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063487541386

Katarzyna Ballou
Odkrywczyni. Eksperymentatorka. Twórczyni.
W swojej pracy łączy szeregi technik, kreując przestrzeń doświadczeń. Jej wysokowibracyjne podróże wibracyjne są unikalnym, przenikliwym i jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Multiinstrumentalistka. Maluje dźwiękowe obszary w których zanurzasz się niczym w ciepłym oceanie. Otwiera wymiary instrumentami. Oczarowuje wibracjami gongów, mis tybetańskich, wypływając w przestworza subtelności handpana, towarzyszą jej liczne instrumenty archaiczne i energetyczne. Muzyka harmonii wszechświata która tam Cię zabiera. W nieskończoność kreacji wyobraźni i samodoświadczania.

FB: https://www.facebook.com/kasia.ballou

Kamila Róża Jakubowska

Zawodowo zajmuje się fotografią, kreatywnymi eventami, duchowością. Od zawsze podąża za muzyką. Uwielbia performerce art, uczy się śpiewać, pisze poezję. Zafascynowana od kilku lat medycyną wibracji, chce ukierunkować się na pracę z dźwiękiem, którą stale eksploruje.

IG: https://instagram.com/blanc_rose_lumieres?igshid=MzRlODBiNWFlZA=