fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

9 znakomitych artystów wzbogaca program 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

08.05.2019
  • Amnesia Scanner
  • Andrea Belfi
  • SMOLIK // KEV FOX
  • Fisz Emade Tworzywo
  • Envee
  • Resina
  • Król
  • Kamil Pivot
  • Askjell

Światowej sławy twórcy muzyki eksperymentalnej oraz najbardziej intrygujące gwiazdy polskiej alternatywy dołączają do programu festiwalu! Tauron Nowa Muzyka Katowice po raz kolejny zachwyca bogactwem muzycznych wątków, zapraszając artystów elektronicznych, hiphopowych, jazzowych, popowych i eksperymentalnych.  Tym samym lineup 14. edycji rośnie do 61 artystów. TO OSTATNI DZIEŃ SPRZEDAŻY KARNETÓW 2-DNIWOYCH I 3-DNIOWYCH PO NIŻSZEJ CENIE!

Tegoroczny program festiwalu regularnie powiększa się o kolejne propozycje. Każdy z ogłoszonych właśnie dziewięciu artystów prezentuje zupełnie inny, ale równie porywający pomysł na muzykę. Duet Amnesia Scanner to reprezentanci awangardowej, post-gatunkowej muzyki elektronicznej. Słyną ze zniekształconych tekstur, hałaśliwych dysonansów i potężnych basów.

Eksperymentalne wątki dominują także w twórczości kolejnego z zaproszonych artystów. Andrea Belfi łączy skromny zestaw bębnów z równie niewielkim arsenałem elektroniki. Włoski perkusista stale poszukuje i udoskonala akustyczne oraz elektroniczne brzmienia, osiągając mistrzowską syntezę dwóch światów dźwiękowych.

Fanów polskiej alternatywy ucieszą zapewne koncerty krajowych tuzów. SMOLIK // KEV FOX to połączenie pełnych melancholii melodii i charyzmatycznych wokali, które podbiło serca słuchaczy i krytyków. Debiutancka płyta „Smolik / Kev Fox” zdobyła status platynowej płyty, otrzymała też Fryderyka w kategoriach elektronika i alternatywa.

Fisz Emade Tworzywo zaprezentuje materiał z najnowszego, tegorocznego albumu „Radar”. Zespół Bartka i Piotra Waglewskich działa od 2001 roku, wydając w tym czasie aż jedenaście albumów utrzymanych w eklektycznej stylistyce. Na nowej płycie, której fragmenty na pewno usłyszymy w Katowicach, panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem w różnych odsłonach.

Zimą z nowym albumem „Time&Light” wrócił także Envee. To multiinstrumentalista, DJ i bardzo płodny producent, odpowiedzialny m.in. za sukcesy płyt Fisza, Natalii „Natu” Przybysz i Ani Szarmach, ale także za liczne remiksy, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, reklam i telewizji. Podczas występu na Tauron Nowa Muzyka Katowice z pewnością zobaczymy wiele muzycznych twarzy Enveego.

Kompozytorka i wiolonczelistka Resina współpracowała z długą listą różnorodnych artystów: od Macieja Cieślaka, przez Huberta Zemlera, po Zamilską. Przede wszystkim podąża jednak własną artystyczną ścieżką, a efekty tych podróży zaprezentuje podczas 14. edycji festiwalu.

Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Podczas 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice nie zabraknie także jakościowego hiphopu. Leniwe flow, błyskotliwe wersy i nietypowa tematyka utworów to znaki rozpoznawcze jednego z najciekawszych hip-hopowych debiutów ostatnich lat. Kamil Pivot nie boi się rapować na temat pieluch, domowych oszczędności czy optymalnej pogody na rodzinne spacery. Z kolei norweski artysta Askjell zaprezentuje futurystyczny pop, pełen bogatej wrażliwości i głębokich przestrzeni.

W sprzedaży dostępne są bilety jednodniowe oraz karnety dwudniowe i trzydniowe. Więcej informacji na stronie Festiwalu. To wciąż jeszcze nie koniec odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019!

Między 20 a 22 czerwca katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. Warto odwiedzić go ponownie!