fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Ogłaszamy ostatnich artystów i prezentujemy dodatkowe atrakcje w Muzeum Śląskim!

23.05.2019
  • Syny
  • Madison McFerrin
  • K Á R Y Y N
  • Rat Kru
  • Bert
  • iRobot
  • Mr. Lex
  • Ros

Bilety wciąż w sprzedaży!

Ośmiu nowych artystów zamyka lineup 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice! Program festiwalu rośnie do 69 artystów i poszerza się o towarzyszące wydarzenia w Muzeum Śląskim oraz na Sztauwajerach. Jak co roku Tauron Nowa Muzyka Katowice to nie tylko świeże dźwięki, ale pełna paleta zjawisk z szeroko rozumianej kultury. Wydarzeniem będzie z pewnością koncert zespołu Syny w budynku Stolarni byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”.

Muzeum Śląskie ponownie staje się jednym z partnerów festiwalu i oferuje wyjątkowe atrakcje dla festiwalowiczów. Między 20 a 22 czerwca każda osoba, która posiada opaskę lub bilet na Tauron Nowa Muzyka, będzie miała możliwość zwiedzenia Muzeum za symboliczną złotówkę. Promocja dotyczy wszystkich wystaw stałych i czasowych. Jednym z najciekawszych obecnie punktów programu Muzeum jest wystawa „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003”, która przedstawia początki hiphopu w Polsce. W odniesieniu do niej w trakcie festiwalu w Muzeum odbędzie się kilka wydarzeń związanych z kulturą hiphopu. W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 Michał Kotłowski (Good Time Design) oraz Sebastian Kisiel przygotują specjalny performans w przestrzeni wystawy, który odwoła się do początków graffiti na Śląsku. Wraz z wystawą odbędzie się wyjątkowy koncert.  Dzień wcześniej na deskach Sceny w budynku Stolarni byłej KWK Katowice wystąpi formacja Syny. Ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym, czego najlepszym dowodem są spowite specyficzną „synoską” aurą koncerty. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wczesnego przybycia. Fanów z pewnością zainteresuje także spotkanie z legendami polskiego hiphopu. Wydarzenie poprowadzi Bogna Świątkowska, która w latach 90. zasłynęła audycjami w Radiu Kolor. Za realizację spotkania odpowiadać będzie DJ 600 V, producent odpowiedzialny za brzmienie m.in. „Skandalu” Molesty. Oprócz wymienionych atrakcji na uczestników festiwalu czeka jeszcze jedna niespodzianka. Warto szukać wskazówek na muzealnych budynkach!

Oprócz Synów, wątki hiphopowe na festiwalu będzie prezentować także grupa RAT KRU. Poznaniacy łączą szeroko pojętą elektronikę z rapem. Oprócz raperów do lineupu dołączają dwie bardzo intrygujące artystki, odwołujące się do rodzinnego dziedzictwa. K Á R Y Y N to wokalistka o syryjsko-ormiańsko-amerykańskich korzeniach. Dorastając spędziła wiele czasu w Aleppo. FACT napisał o niej, że jest „elektronicznym poszukiwaczem przygód”. Jej twórczość zachwyciła m.in. Marinę Abramović oraz Björk. Z kolei wokalistka Madison McFerrin pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jej ojcem jest Bobby McFerrin, autor słynnego „Don’t Worry Be Happy”, a bratem producent Taylor McFerrin. Amerykańska wokalistka oszałamia warunkami głosowymi, śpiewając często a capella. Questlove z The Roots nazwał jej muzykę „soulapella”.

W trakcie festiwalu podwoje otwierają także Sztauwajery w dolinie Trzech Stawów. To zdecydowanie najbardziej urokliwa letnia miejscówka w Katowicach. W trakcie 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice będą pełnić funkcję oficjalnego klubu festiwalowego. Zagra tam plejada polskich didżejów – Bert, iRobot, Mr. Lex i Ros.

Obecne ogłoszenie to koniec odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019! Widzimy się już za 4 tygodnie w Strefie Kultury! W sprzedaży dostępne są bilety jednodniowe oraz karnety dwudniowe i trzydniowe. Więcej informacji na stronie Festiwalu.

Między 20 a 22 czerwca katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. Warto odwiedzić go ponownie!

Współorganizatorem festiwalu jest miasto Katowice.