fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

DEADBEAT x OM UNIT gwiazdami ELEKTROKLUB VIII

18.02.2023
 • Deadbeat b2b Om Unit
 • VRIL
 • Infinity Division 
 • Broken English Club
 • Ireen Amnes
 • Błażej Malinowski
 • Skórysyn
 • Miejsce: Jazz Club Hipnoza oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
 • Data: 18.02.2023
 • Godzina: 21:00
 • Limitowane bilety w sprzedaży!
 • Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Katowice.

Powrót do korzeni! Elektroklub ponownie nawiedzi miejsce, w którym zaczęła się jego historia. Na dwóch osobnych scenach zagrają fascynujący artyści współczesnej sceny techno. Wydarzenie dopełni rozbudowana scenografia i klimatyczne multimedia. A wszystko we wciągającej przestrzeni Jazz Club Hipnoza oraz Katowice Miasto Ogrodów (dawniej Centrum Kultury Katowice).

Właśnie w tym budynku, gdzie do dziś mieści się Jazz Club Hipnoza, przez wiele pamiętnych lat działał klub Elektro. Było to miejsce słynnych imprez, gdzie w każdy weekend grała najświeższa elektronika. Tam po raz pierwszy w Katowicach wystąpili tacy artyści, jak Sascha Ring, bardziej znany jako Apparat. Grywali tam również Plaid, Clark, Luke Vibert, Max Tundra, Jamie Lidell i wielu innych. Od tamtych czasów wiele się wydarzyło, ale na przekór przeciwnościom losu tradycja klubu Elektro jest kontynuowana. Przez ostatnie lata odbyło się siedem edycji Elektroklub, na których zagrali m.in. Ricardo Villalobos, Henrik Schwarz, Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Ósma edycja miała stać pod znakiem spotkania po latach z Apparatem, ale z przyczyn niezależnych nie mogła dojść do skutku.

Po przerwie Elektroklub wraca z intrygującym programem, na który składać będzie się różnorodna ekipa artystów nadających ton współczesnemu techno. Mieszkający w Bristolu Om Unit to DJ i producent, którego twórczość wykracza poza gatunkowe ramy. W jego utworach możemy usłyszeć wpływy zarówno hip-hopu, jak i techno, dubstepu, czy jungle, ale także footwork, ambient i dub. W Katowicach zagra wspólnie z prawdziwym weteranem elektroniki. Deadbeat od ponad dwóch dekad wydobywa na powierzchnię najgłębsze dźwięki ze styku dubu i techno. Zróżnicowana rytmika, potężny bas i mroczne przestrzenia sprawiają, że od jego muzyki trudno się uwolnić. Obaj artyści stale kontynuują twórcze poszukiwania i dźwiękowe eksperymenty. Ich wspólny występ będzie gwoździem programu Elektroklub VIII. .VRIL  nie ogranicza się do jednej stylistyki, obejmując szeroki zakres ambientu, IDM, techno i electro. Stworzy dla nas huczący dźwiękiem pejzaż o zapętlonej perfekcji. Obok niego zaprezentuje się Infinity Division, czyli transseksualny artysta, który do niedawna tworzył duet Minimal Violence. Obecnie realizuje własną wizję twórczą pod nowym szyldem, szybko zdobywając popularność za sprawą szalonych występów na żywo. Skład Elektroklub VIII uzupełnia Broken English Club, czyli mroczne, niepokojące techno w wykonaniu Olivera Ho, prawdziwego weterana brytyjskiej sceny. Do programu lutowego wydarzenia dołącza także dwóch utalentowanych polskich artystów. Blazej Malinowski to specjalista od hipnotycznych brzmień deep i dub techno. Na stałe rezyduje w Berlinie, a w ciągu ostatnich kilku lat występował m.in. w USA, RPA, wielu krajach Azji, a także w najlepszych klubach w Europie, jak Berghain, Bassiani, czy Tresor. Tej samej nocy swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentuje także Skórysyn. W jego twórczości znajdziemy acidowe sekwencje basowe, pocięte breaki perkusyjne, brzmieniowo zdegradowane sample, analogowe trzaski i szumy. Program zamyka Ireen Amnes, producentka, DJ-ka i założycielka londyńskiego kolektywu Under My Feet. Muzycznie jest zakorzeniona w industrialu, noise i eksperymentach, ale jej sety DJ-skie potrafią być nastrojowe i nieprzewidywalne. Ireen Amnes eksploruje różne mieszanki intensywności i podobnych wrażeń możemy oczekiwać po jej występie w sobotę 18 lutego.

Na jeden wieczór Jazz Club Hipnoza połączy się z korytarzami, salami i zaułkami dawnego Centrum Kultury Katowice (obecnie Katowice Miasto Ogrodów). W ten sposób powstanie przestrzeń, która na długie godziny wchłonie fanów odrywania się od rzeczywistości, a wypełni ją świeże, bezkompromisowe techno. Bilety na Elektroklub VIII już do nabycia. Warto zdecydować o ich zakupie jak najwcześniej, bo tym razem ich liczba będzie limitowana!

Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Katowice.