fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Kobieca siła: Róisín Murphy gwiazdą festiwalu oraz 5 nowych artystek 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

08.03.2024

Artystki Z-A:

Fenomenalne kobiety poszerzają program katowickiego festiwalu! Róisín Murphy to zjawiskowa wokalistka, łącząca popową wrażliwość z elektronicznymi eksperymentami. Już w czerwcu wystąpi podczas 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024. Oprócz niej usłyszymy również wspaniałe osobowości polskiej muzyki alternatywnej oraz intrygujące didżejki, które czarują psychodelicznymi i hipnotycznymi rytmami. Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie https://festiwalnowamuzyka.pl/!

Róisín Murphy to światowa gwiazda, doskonale znana zarówno z solowych dokonań, jak i nieśmiertelnych przebojów nagrywanych razem z zespołem Moloko („Sing It Back”, „Time Is Now”). Charyzmatyczna diva inspiruje fanów swym niepodrabialnym stylem już od ponad 20 lat. Jak dotąd nagrała 6 solowych albumów, a pochodzące z nich single, jak m.in. „Overpowered”, „Simulation” i „Let Me Know” osiągnęły status hitów. Róisín Murphy stale współpracuje z czołówką producentów muzyki klubowej i elektronicznej. Jej ostatni album „Hit Parade” (2023) w całości wyprodukował DJ Koze. Dzięki scenicznej pewności siebie, niespożytej energii i doskonałemu kontaktowi z publicznością, jej występy na żywo to wydarzenia, które pozostają na długo w pamięci – i taki właśnie będzie koncert Róisín Murphy na Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Kolejne ogłoszenie składu festiwalu uzupełniają równie wspaniałe artystki z Polski i ze świata. Nosowska to laureatka Paszportu Polityki, 27 statuetek w plebiscycie „Fryderyki”, a wiele jej płyt zyskało status złotych. Odkąd artystka pożegnała się z macierzystym zespołem Hey, prowadzi z sukcesami karierą solową. Ambitny pop Nosowskiej, zawsze wykonywany z wielką charyzmą, jej doskonały wokal i niebanalne teksty znakomicie wybrzmią na głównej scenie festiwalu. W czerwcu wystąpi także Daria ze Śląska, czyli utalentowana piosenkarka, która wychowała się w Katowicach. Artystka skupia się na tworzeniu wysmakowanych, melancholijnych ballad. Oprócz znakomitego głosu, piosenki Darii urzekają mocnymi i bezpośrednimi tekstami, a także brzmieniową różnorodnością, które z pewnością poruszą festiwalowiczów.

To już niepisana tradycja, że podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice swoje umiejętności prezentują fascynujące didżejki. Program tegorocznej edycji festiwalu poszerzają m.in. dwie rezydentki berlińskiego klubu Kater Blau. Mimi Love reprezentuje hipnotyczną, nomadyczną elektronikę, poprzez którą rozsiewa miłość na całym świecie. To muzyka house dla ludzi, którzy kochają tańczyć – i kochają kochać. Jej koleżanka Franca jest ceniona na całym świecie za energetyczne i kreatywne sety didżejskie na pograniczu techno i house. Na jej unikalne brzmienie wpłynęło m.in. 10 lat miksowania wyłącznie płyt winylowych. Z kolei taneczne brzmienia w bardziej psychodelicznym wydaniu zaprezentuje Jin Synth. To artystka dźwiękowa i didżejka mieszkająca w Londynie, ale z korzeniami na Tajwanie. Płynnie łączy w swojej muzyce różne nastroje, tekstury i warstwy, skrupulatnie wplecione w abstrakcyjny, dźwiękowy gobelin, którego eksploracja wciąga i oszałamia publiczność.

To wciąż jeszcze nie koniec ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści i artystki dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice.