fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Moderat gwiazdą Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022!

26.10.2021

Twórcy hitów „Bad Kingdom” i „Rusty Nails” powracają z nowym materiałem i ruszają w pierwszą trasę koncertową po pięcioletniej przerwie. Mistrzowie popowej elektroniki zagrają również w Polsce. Spotkanie z Moderat już w lipcu 2022 roku na Tauron Nowa Muzyka Katowice. To dopiero początek ogłoszeń, ale wszystko wskazuje na to, że nadchodząca edycja wydarzenia ponownie będzie imponować bogactwem programu.

Moderat to supergrupa odpowiedzialna za błyskotliwy sukces na europejskiej scenie muzyki elektronicznej. Zespół powstał z połączenia duetu Modeselektor (Gernort Bronsert i Sebastian Szary) oraz jednoosobowego projektu Apparat (Sascha Ring). Trio berlińskich producentów nawiązało współpracę już w 2002 roku, by już rok później opublikować pierwsze wydawnictwo, ale prawdziwy przełom przyniósł dopiero album „Moderat” z 2009 roku.

Muzykom udało się stworzyć brzmienie, na które nie było miejsca w ich indywidualnych projektach. Połączenie potężnych basów i mocarnego techno Modeselektora oraz subtelnego IDM i eleganckich melodii Apparata zaczarowało krytyków i słuchaczy. Supergrupa opublikowała trzy albumy studyjne, rozwijając obrany kierunek i zdobywając nowych fanów również dzięki niepowtarzalnym występom audiowizualnym na żywo. W 2017 roku Moderat przestał koncertować. Od tamtej pory jego członkowie skupili się na solowych projektach.

Nadchodzące miesiące otworzą nowy etap działalności Moderat. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku najprawdopodobniej ukaże się nowy, czwarty album grupy. Jednocześnie zespół, w ramach pierwszej trasy koncertowej po pięcioletniej przerwie, wystąpi na Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Berlińska supergrupa otwiera program przyszłorocznej edycji festiwalu. Moderat ma w Polsce licznych i oddanych fanów, a koncert na festiwalu będzie z pewnością muzycznym wydarzeniem lata. Spotkanie z Moderat już w lipcu 2022 roku podczas 17. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

To dopiero początek ogłaszania programu festiwalu. Między 21 a 24 lipca 2022 roku w Katowicach ponownie zabrzmią najświeższe dźwięki światowej elektroniki, rapu i jazzu.

Karnety dwudniowe na przyszłoroczną edycję festiwalu można nabyć online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster. Karnety trzydniowe oraz bilety jednodniowe trafią do sprzedaży już w grudniu 2021 roku.