fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Powiększony skład sceny klubowej na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022!

30.06.2022
  • Do programu festiwalu dołączają:
  • The Field
  • Michał Wolski
  • EERT
  • Vacos Malcolm
  • Karnety trzydniowe i dwudniowe oraz bilety jednodniowe w sprzedaży!

Kultowa i dla wielu najważniejsza ze scen festiwalu ponownie zapewni moc wrażeń. Do składu grających dołącza doskonale znany w Polsce The Field, a oprócz niego pojawi się również śmietanka twórców krajowej elektroniki. Tym samym na mniej niż miesiąc do otwarcia 17. edycji festiwalu znamy już pełny program Club stage.

To właśnie ta scena gra najdłużej na Tauron Nowa Muzyka Katowice. Wielogodzinne taneczne maratony przy muzyce najlepszych światowych didżejów co roku przyciągają tłumy festiwalowiczów spragnionych zabawy na najwyższym poziomie. Club Stage prezentuje rozmaite zjawiska z kręgów tanecznej elektroniki i muzyki klubowej, dostarczając bywalcom nieoczywistych doznań, zwłaszcza podczas euforycznych poranków. Oto pełny program Club Stage Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022:

Piątek, 22 lipca

22.00 – 00.00 Michał Wolski
00.00 – 01.00 EERT
01.00 – 02.00 Andy Stott live
02.00 – 03.00 The Field live
03.00 – 06.00 Donato Dozzy

Sobota, 23 lipca

21.00 – 22.30 Vacos Malcom
23.00 – 00.00 Sarapata live
00.00 – 01.00 Rival Consoles live
01.00 – 02.00 .VRIL live
02.00 – 03.30 Kollektiv Turmstrasse live
03.30 – 06.00 Red Axes

Do programu dołączają czterej znakomici artyści. The Field to jedna z gwiazd wytwórni Kompakt, którego muzykę najprościej określić jako koronkowe ambient techno. Artysta słynie z zamazywania granic między eksperymentem, muzyką taneczną i przemyślanymi strukturami dźwiękowymi. Michał Wolski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie. Produkuje z wykorzystaniem syntezatorów modularnych, koncentrując się na głębokim techno i eksperymentalnym ambiencie. Z kolei duet Vacos Malcolm to reprezentanci „mrocznego i niepokojącego brzmienia, które zabiera w podróż w pustkę syntezatorowego nieznanego”. Zestawienie zamyka EERT, artysta związany z Biurem Dźwięku Katowice, którego występy charakteryzują się szeroką paletą brzmień i energetycznymi bitami.

To nadal nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji imprezy. Już niebawem do programu dołączą kolejni intrygujący twórcy. Jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie co roku potwierdza swój status za sprawą fascynującego programu artystycznego i niebanalnej lokalizacji. Warto odwiedzić go ponownie.

W sprzedaży pozostają karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia oraz karnety dwudniowe i bilety jednodniowe. Można je nadal nabywać online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster. Warto podjąć decyzję o zakupie już teraz, bo dostępne karnety trzydniowe są już na wyczerpaniu. Więcej informacji na temat przyszłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia.