fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Nowi artyści i harmonogram otwarcia Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022

24.06.2022

Do programu festiwalu dołączają:

  • TONFA
  • Krenz
  • Phatrax
  • Ostatnie karnety trzydniowe i dwudniowe oraz bilety jednodniowe w sprzedaży!

 

 

Już w czwartek 21 lipca 2022 roku zabytkową Walcownię Cynku w Szopienicach wypełni potężny bas, radykalne brzmienia i awangardowe konstrukcje dźwiękowe. Obok The Bug wystąpi mocna reprezentacja polskiego undergroundu. Kończą się karnety trzydniowe, które pozwalają na wejście na koncert otwarcia oraz oba biletowane dni festiwalu. Warto pospieszyć się z decyzją o zakupie, by mieć pewność udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Otwarcie 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie świętem twórczego chaosu spod znaku industrialu, noise i muzyki basowej. Główna gwiazdą wieczoru będzie The Bug, autor „Fire” – dla wielu najważniejszego albumu 2021 roku. Na scenie towarzyszyć będzie mu grime’owy MC Flowdan. Poniżej harmonogram imprezy otwarcia Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022:

20.00-21.30 Phatrax

21:30-23:00 TONFA

23.30-00.30 The Bug feat. Flowdan

00.30-02.00 Krenz

Obok gości z Londynu zaprezentują się najciekawsi polscy twórcy. Warszawski zespół TONFA tworzy muzykę określaną czasem mianem industrial hip-hop. Na koncertach duet uzupełniają skrecze i nieskrępowana „żywa” perkusja. Żywiołowe występy zachęcają do pogowania pod sceną, a poetyckie teksty do przemyśleń. W połączeniu z analogowymi wizualizacjami TONFA oferuje publiczności przeżycie doświadczenia totalnego. Nie inaczej będzie podczas TNMK2022. Oprócz TONFY, 21 lipca usłyszymy także dwóch młodych, ale już doświadczonych didżejów. Krenz i Phatrax reprezentują młodą warszawską scenę elektroniczną, dla której nie istnieją granice międzygatunkowe. Obu artystów inspiruje zarówno hiphop, jak i techno, a przede wszystkim muzyka brytyjskich ulic.

To nadal nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji imprezy. Już niebawem do programu dołączą kolejni intrygujący twórcy. Jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie co roku potwierdza swój status za sprawą fascynującego programu artystycznego i niebanalnej lokalizacji. Warto odwiedzić go ponownie.