fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Gwiazdy powiększają program Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022!

14.06.2022
  • The Cinematic Orchestra
  • Skream
  • Tymek/Urbanski
  • Karnety trzydniowe i dwudniowe oraz bilety jednodniowe w sprzedaży!

Trzy wyjątkowe projekty wzmacniają program 17. edycji festiwalu. Pełny subtelności i emocji jazz od The Cinematic Orchestra, klubowa moc Skreama i przebojowy nowy pop Tymka i Urbanskiego zagwarantują ogrom muzycznych wrażeń. Do startu festiwalu pozostało zaledwie 5 tygodni, a to wciąż nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji TNMK.

Zdecydowanym numerem jeden w tym ogłoszeniu jest The Cinematic Orchestra. W 2019 roku grupa przełamała 12 lat ciszy, powracając z albumem. „To Believe”. Tym samym Jason Swinscoe i jego ekipa udowodnili, że wciąż są jedną z najbardziej szanowanych i wpływowych brytyjskich formacji ostatnich dwóch dekad i nie przestają inspirować wyjątkowym połączeniem jazzu, muzyki filmowej i elektroniki. The Cinematic Orchestra kreuje niezwykły klimat podczas koncertów na żywo i podobnego występu możemy spodziewać się podczas 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Wysoko energetyczne doznania parkietowe zapewni Skream i jego dj set. Na początku XXI wieku Londyńczyk zdobył trwałe miejsce w historii muzyki jako pionier dubstepu. Jednak zamiast spoczywać na laurach przekierował uwagę na taneczne brzmienia disco, house i techno. Również w tej roli odnosi światowe sukcesy, pozostając jednym z najbardziej szanowanych didżejów muzyki elektronicznej. Potężny set Skreama będzie gwoździem programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022.

Polską scenę reprezentuje specjalny projekt Tymek/Urbanski. Twórca megahitu „Język ciała” połączył siły z wszechstronnym producentem, by stworzyć album „Odrodzenie”. Płyta, która ukazała się tej wiosny, to jak mówią sami artyści „opowieść o śmierci rozumianej jako narodziny”. Oprócz utworów z nowego albumu na festiwalu usłyszymy też największe przeboje Tymka, którymi swego czasu przebił na Spotify pozycję Taco Hemingway’a. Jednego z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia nie mogło zabraknąć na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.

To wciąż nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji imprezy. Już niebawem do programu dołączą kolejni intrygujący twórcy. Jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie co roku potwierdza swój status za sprawą fascynującego programu artystycznego i niebanalnej lokalizacji. Warto odwiedzić go ponownie.W sprzedaży pozostają karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia oraz karnety dwudniowe i bilety jednodniowe. Można je nadal nabywać online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster. Warto podjąć decyzję o zakupie już teraz, bo 1 czerwca ceny karnetów i biletów ulegną zmianie. Więcej informacji na temat przyszłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu.

The Cinematic Orchestra wystąpi 22 lipca, a Skream oraz Tymek/Urbański 23 lipca na Tauron Nowa Muzyka Katowice!