fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Program 19. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice rośnie o 6 wspaniałych wykonawców!

16.01.2024
  • Kelly Moran
  • Kruder & Dorfmeister AV live
  • Luigi Tozzi & Feral live
  • Nabihah Iqbal live
  • Red Axes
  • Robag Wruhme
  • Karnety w sprzedaży!

Wyśmienita pianistka, pionierzy triphopu, sensacja na scenie głębokiego techno, młoda gwiazda wytwórni Ninja Tune i doskonale znani didżeje. Ten znakomity zestaw artystek i artystów poszerza właśnie program czerwcowego Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024. Karnety i bilety na festiwal wciąż dostępne!

Wyjątkowa obfitość muzycznych wątków w programie katowickiego festiwalu to już niepisana tradycja tego wydarzenia. Przez te 3 wyjątkowe dni spodziewajmy się niespodziewanego.

Czwarte ogłoszenie programu 19. edycji festiwalu otwiera Kelly Moran. To kompozytorka i producentka z Nowego Jorku, której zawiłe, eksperymentalne utwory wykraczają poza tradycyjną szkołę gry na fortepianie. Jej album „Ultraviolet” łączy wątki od jazzu i dream popu do neoklasyki i black metalu.

Mistrzami fuzji stylistyk są również austriaccy pionierzy trip hopu, czyli duet Kruder & Dorfmeister. Obaj artyści, znani z serii remiksów oraz pobocznych projektów, jak Tosca czy Peace Orchestra, wyznaczyli najwyższy standard dla zadymionego brzmienia lat 90. Podczas festiwalu wystąpią na żywo z audiowizualnym show opartym o materiał z ich klasycznego wydawnictwa, „The K&D Sessions”.

Głębokie hipnotyczne techno w najlepszym stylu dostarczy Luigi Tozzi. To prawdziwy mistrz hipnotycznego, głębokiego grania. Pochodzący z Rzymu producent zagra w formule live, a towarzyszyć będzie mu Feral. Jak zawsze, na festiwalu nie zabraknie także śpiewających kobiet. Nabihah Iqbal to młoda gwiazda wytwórni Ninja Tune. W swojej emocjonującej twórczości łączy brzmienia dream popu, post punku i muzyki elektronicznej.

W czerwcu usłyszymy także wybitnych didżejów. Izraelski duet Red Axes zachwycił świat hipnotyczną muzyką łączącą acid house, techno, post punk i industrial, Ich ostatnia płyta, opublikowana jesienią 2023 roku „One More City”, to powrót do korzeni, czyli „żywych” instrumentów i wspólnego grania.  Ogłoszenie zamyka Robag Wruhme – to jeden z naszych najczęstszych gości i Każdy, kto bawił się do jego setów, doskonale wie, o czym mowa. Mamy w pamięci każdy jego set, bo rozgrzewa imprezową atmosferę jak nikt inny!

To wciąż nie koniec ogłoszeń – już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 23 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.