fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Kalejdoskop brzmień na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024!

19.12.2023

 

Gwiazdy techno, mistrz współczesnej elektroniki, słynna eksperymentatorka, a także uliczny zespół z Kinszasy i pianista idący śladami Nilsa Frahma – kolejne ogłoszenie artystów 19. edycji festiwalu imponuje bogactwem wątków. Karnety i bilety dostępne do nabycia tutaj.

Stawkę otwiera mistrz współczesnej elektroniki ukrywający się pod pseudonimem Clark. Jeden z flagowych artystów cenionej wytwórni Warp wrócił w tym roku z dwoma nowymi albumami. Współproducentem płyty „Sus Dog” jest nie kto inny, a sam Thom Yorke (Radiohead). „Świat się kończy, a Clark pisze do tego ścieżkę dźwiękową” – ocenił wpływowy serwis Pitchfork. Podczas występu Clarka w formule live w czerwcu w Katowicach możemy spodziewać się samych wyrazistych brzmień.

Podczas festiwalu nie zabraknie jakościowego techno. Niekonwencjonalne oblicze tego gatunku zaprezentuje Dasha Rush. Rezydująca w Berlinie artystka łączy napędzane emocjami eksperymenty z gęstymi warstwami brzmień, a także eksploracjami wizualnymi i sztuką performatywną. W czerwcu usłyszymy też jednego z najbardziej szanowanych DJ-ów na świecie. DVS1 to synonim wszechstronnych, mocnych i pełnych energii setów. W formule live wystąpi szwedzki producent Dorisburg, którego występy na żywo odznaczają się nieziemską magią dodającą atmosfery nawet najcięższym i najbardziej hipnotycznym bitom. Unikalny klimat panować będzie również wtedy, gdy na festiwalowej scenie pojawi się Hector Oaks. Ten hiszpański DJ specjalizuje się w grze wyłącznie z płyt winylowych. Obecnie to filar międzynarodowej sceny techno, stale obecny w programach najważniejszych festiwali. W czerwcu w Katowicach zagra także Martin Kohlstedt. Niemiecki pianista intuicyjnie łączy świat instrumentów akustycznych z elektronicznymi pejzażami i nagraniami terenowymi. Nowe ze starym mieszają również KOKOKO!, czyli kolektyw, który powstał na ulicach Kinszasy. Tworzą go konstruktorzy instrumentów muzycznych z ulicznych odpadów oraz francuski producent Débruit, a efekt ich spotkania to zniekształcone, szybkie rytmy i chaotyczna ścieżka dźwiękowa dla rzeczywistości.

To wciąż dopiero początek ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice.