fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Röyksopp główną gwiazdą Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023!

13.12.2022
  • Jedyny koncert w Polsce!
  • Röyksopp live
  • Wyjątkowe show z udziałem gości specjalnych
  • Karnety 2-dniowe i 3-dniowe w sprzedaży!

Mistrzowie elektronicznego popu w Katowicach! Po latach milczenia norweski duet powrócił w 2022 roku z największym projektem w karierze – „Profund Mysteries”. Röyksopp są aktualnie w życiowej formie, a jedyna okazja, by zobaczyć ich na żywo w Polsce to festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Karnety, które obejmują koncert Röyksopp są dostępne w zakładce „kup bilet”. 

Ich debiutancki album „Melody AM” z 2001 roku uzyskał status klasycznego albumu melodyjnej elektroniki. Za sprawą połączenia unikalnego brzmienia i przebojowości zespół zdobył tysiące oddanych fanów na całym świecie. Kolejne albumy umocniły Röyksopp na pozycji gwiazd współczesnej elektroniki. Norweski duet zasłynął z takich hitów, jak „Here She Comes Again”, „Monument”, „What Else Is There?”, „Running To The Sea” i wielu innych nagrań, które do dziś utrzymują się na playlistach. W konsekwencji sukcesu Röyksopp byli zapraszani do remiksowania utworów takich gwiazd, jak Depeche Mode, Lady Gaga, Peter Gabriel, Beck, Coldplay, The Streets, Roots Manuva, Kings of Convenience. Współpracowali m.in. z Robyn, Lykke Li oraz The Knife i Fever Ray. Okres intensywnej twórczości zamknął opublikowany w 2014 roku album o wymownym tytule „The Inevitable End”, który miał być ostatnią płytą zespołu w tradycyjnej formie.

Po latach milczenia Torbjørn Brundtland i Svein Berge niespodziewanie powrócili w 2022 roku z trzyczęściową serią albumów „Profound Mysteries”. Jak twierdzą twórcy, to największy projekt w całej karierze Röyksopp. Za sprawą współpracy z wieloma zaproszonymi gośćmi projekt „Profound Mysteries” ma prawdziwie światowy wymiar. Partie instrumentów smyczkowych i dętych nagrywano w Nowym Jorku, Berlinie i w Paryżu. W utworach udziela się szereg wokalistek i wokalistów, w tym m.in. Susanne Sundfør, Allison Goldfrapp, Beki Mari, Astrid S, Karen Harding, Pixx i Jamie Irrepressible. Każdej płycie z serii „Profound Mysteries” towarzyszą kolekcje krótkich filmów autorstwa różnych twórców oraz animowane wizualizacje artysty Jonathana Zawady. Za sprawą połączenia radiowych hitów i ambitnej, mrocznej elektroniki na „Profound Mysteries” Röyksopp ponownie rozkochał w sobie fanów.

Wyznacznikiem stylu grupy są zwiewne nagrania, jednocześnie przepojone figlarną radością, jak i dyskretną melancholią. Czasem ich mroczna epickość wbija w ziemię, innym razem ich urocza naiwność wprawia w znakomity humor. Niezależnie od nastroju, utwory Norwegów zawsze przenoszą słuchacza do innego świata – muzycznego uniwersum Röyksopp. Mimo upływu lat twórcom duetu nie brakuje wyobraźni i pomysłów. Nagrania grupy zbierają w jedną całość tak rozmaite inspiracje, jak house, ambient, downtempo, synth pop. Wyjątkowej muzyce Röyksopp towarzyszy wyrazisty wizerunek, objawiający się w zapadających w pamięć teledyskach oraz ekspansywnej scenografii podczas występów na żywo. Sporą cząstkę uniwersum Röyksopp będzie można ujrzeć na żywo podczas koncertu na głównej scenie Tauron Nowa Muzyka Katowice w czerwcu 2023. Nie zabraknie wówczas imponujących wizualizacji, oświetlenia i zaskakującej scenografii. Zespół wystąpi w pełnym składzie scenicznym, który obejmuje 5 artystów.

Koncert Röyksopp będzie z pewnością największym wydarzeniem zbliżającej się 18. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. W sprzedaży pozostają karnety 2-dniowe w cenie 299 PLN, jak i karnety 3-dniowe w cenie 389 PLN, które obejmują koncert Röyksopp, a także bilety jednodniowe na koncert otwarcia w cenie 139 PLN. To wciąż dopiero początek odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Już wkrótce poznamy kolejnych artystów każdej ze sen, które jak co roku staną w Strefie Kultury. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.