fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Soap&Skin gwiazdą koncertu otwarcia 15. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

30.10.2019
  • Zjawiskowa indywidualność
  • Wokalistka, pianistka, producentka, kompozytorka
  • Elektroniczne eksperymenty z piosenkową formą
  • Karnety 3-dniowe od dziś w sprzedaży!

Występ wyjątkowej artystki z Austrii zainauguruje przyszłoroczną edycję katowickiego festiwalu! Już 11 czerwca 2020 roku nowoczesne audytorium NOSPR wypełnią kompozycje, łączące tradycję klasyczną z muzyką elektroniczną, awangardą i gotykiem. Już dziś do sprzedaży trafiają karnety 3-dniowe, obejmujące również koncert otwarcia. Jednocześnie poznaliśmy ceny biletów i karnetów, które będą obowiązywały podczas 15. edycji. Ponownie jak rok temu, niedziela 14 czerwca będzie stała pod znakiem Fajrantu, czyli darmowego, tanecznego maratonu na Sztauwajerach!

Pod pseudonimem Soap&Skin ukrywa się wokalistka, multiinstrumentalistka, producentka i kompozytorka Anja Franziska Plaschig. Austriacka artystka porównuje własny sposób tworzenia muzyki do malowania obrazów. Za największe inspiracje uważa twórczość takich artystów, jak Xiu Xiu, Cat Power, Björk, Nico, Aphex Twin, Siergiej Rachmaninow i Arvo Pärt.

„Od dawna chcieliśmy zaprosić Soap&Skin na Tauron Nowa Muzyka Katowice i cieszymy się, że wreszcie stanie się to możliwe. Słuchaliśmy ją na żywo podczas oszałamiającego koncertu w Elbphilharmonie w sierpniu w Hamburgu. Zapis występu jest także w Internecie. Jesteśmy pewni, że koncert Soap&Skin w siedzibie NOSPR także będzie wielkim wydarzeniem i niesamowicie emocjonującym przeżyciem dla jej polskich fanów.”– mówi Adam Godziek z More Music Agency, organizator festiwalu.

Anja Franziska Plaschig dorastała w rodzinnym gospodarstwie w małej wiosce w Styrii, ale od dziecka przejawiała wyjątkowe zdolności muzyczne. To klasycznie wykształcona i bardzo utalentowana pianistka, producentka, wokalistka i kompozytorka. Chociaż podjęła prestiżowe studia graficzne, to zdecydowała się postawić na karierę muzyczną. Debiutancki album artystki „Lovetune for Vacuum” ukazał się w 2009 roku i natychmiast przyniósł jej sławę w rodzinnej Austrii i wielu krajach Europy. Nagrania Soap&Skin to wysmakowane i wyciszone kompozycje, łączące tradycje klasyczne z muzyką elektroniczną, gotykiem, awangardą i piosenką autorską. Wysmakowana twórczość Soap&Skin zabrzmi w ultranowoczesnym audytorium Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Siedziba NOSPR może poszczycić się jednymi z najlepszych warunków akustycznych w Europie. To efekt pracy japońskich inżynierów. Od momentu oddania do użytku jesienią 2014 roku, wielka sala koncertowa regularnie gości koncerty otwarcia i zamknięcia Tauron Nowa Muzyka Katowice. Nie inaczej będzie 11 czerwca 2020 roku, gdy przejmujący koncert Soap&Skin otworzy 15. edycję festiwalu!

Właśnie ruszyła sprzedaż karnetów 3-dniowych, obejmujących koncert otwarcia festiwalu. Karnety w promocyjnej cenie 299 złdostępne są do wyczerpania puli. Znamy już również ceny pozostałych karnetów i biletów, które będą obowiązywały podczas 15. Edycji festiwalu. Podobnie jak w 2019 roku, festiwalowa niedziela będzie darmowa. Odbędzie się wówczas kolejny Fajrant!, czyli darmowy, taneczny maraton na katowickich Sztauwajerach. Kolejni artyści 15. edycji katowickiego festiwalu zostaną ogłoszeni już niebawem!