fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Tauron Nowa Muzyka z wyjątkowym wydarzeniem we Wrocławiu!

23.04.2018

Znany festiwal muzyki elektronicznej przybywa do Wrocławia z projektem specjalnym – Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! Już 16 czerwca we wnętrzu Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu zaprezentują się artyści światowej sławy. Na dwóch scenach zagrają legendy eksperymentalnej elektroniki, orkiestra marszowa grająca techno, a także tytani sceny klubowej. Wydarzenie promuje festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice, który dwa tygodnie później odbędzie się w stolicy Górnego Śląska.

Zapowiada się wyjątkowa noc z doskonałą muzyką, potężnym dźwiękiem i hipnotycznymi wizualizacjami w postindustrialnej przestrzeni Browaru Mieszczańskiego.

Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! to seria dwóch wyjątkowych wydarzeń. Pierwsza, spontaniczna odsłona odbędzie się już 16 czerwca we Wrocławiu, a druga w listopadzie w Krakowie. Wybraliśmy oba miasta, ponieważ są bliskie naszemu sercu i należą do wiodących ośrodków kulturalnych, ale przede wszystkim obserwujemy tu rosnące zainteresowanie muzyką elektroniczną. Z południa Polski przyjeżdża co roku do Katowic wielu fanów naszego Festiwalu. Poprzez cykl jednodniowych imprez Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! chcemy przybliżyć mieszkańcom Wrocławia (i Krakowa), którzy jeszcze nas nie poznali, główne wydarzenie oraz zachęcić ich do odwiedzenia niedalekich Katowic.” – mówi Adam Godziek z More Music Agency, organizator Festiwalu.

Na scenie Live odbędą się koncerty tuzów elektroniki z zespołu Mouse On Mars Dimensional People ensemble oraz Meute, szalonej orkiestry marszowej grającej techno. Myszy na Marsie to jedna z nielicznych elektronicznych grup z lat 90., która przetrwała próbę czasu. Świeżość zawdzięczają ciągłemu wymyślaniu własnego brzmienie na nowo, dzięki czemu stale wynoszą twórczość na nowy poziom. Mouse On Mars wywodzą się ze sceny klubowej, ale ich znak rozpoznawczy to eksperymentalna elektronika pozbawiona schematów. Ich najświeższa płyta to „Dimensional People” z kwietnia 2018 roku, na której usłyszeć można inspiracje chicagowską stylistyką footwork. Właśnie temu albumowi poświęcony będzie koncert we Wrocławiu, w którym oprócz Andiego Tomy i Jana St. Wermera wezmą udział m.in. multiinstrumentalista Dodo NKishi, znakomity włoski perkusista Andrea Bolfi i inni muzycy. Koncertowi grupy we Wrocławiu towarzyszyć będą urzekające wizualizacje.

Żywiołową energię zapewni orkiestra marszowa Meute. Ich błyskotliwa kariera rozpoczęła się w 2016 roku od viralowego sukcesu coveru „Rej” z repertuaru Âme. Dwa lata później jedenastu facetów w identycznych, czerwonych kurtkach to gwóźdź programu większości europejskich festiwali. Używając tylko bębnów i instrumentów dętych odświeżają wizerunek staroświeckich orkiestr i bez użycia komputerów rewolucjonizują techno. Muzyka Meute zawsze daje potężnego kopa i nie inaczej będzie 16 czerwca we Wrocławiu.

Na scenie Club wystąpią utytułowani artyści, którzy od lat znajdują się na samym szczycie sceny techno. Michael Mayer to DJ, producent i remikser światowej klasy, ale także współzałożyciel potężnej wytwórni Kompakt. Karierę zaczął pod koniec lat 80., ale jego talent eksplodował po przenosinach ze Schwarzwaldu do Kolonii, gdzie w 1998 roku powstał Kompakt. Od tamtego czasu Michael Mayer wydał trzy autorskie albumy, kilkanaście autorskich singli i EP, remiksował także m.in. Depeche Mode, Pet Shop Boys, Miss Kittin, Gus Gus. Znany z jest z wielogodzinnych, intensywnych dj setów, które wciągają niczym doskonały thriller.

Oprócz szefa Kompaktu, na scenie klubowej zagra także szwedzki DJ i producent Sebastian Mullaert. Największą sławę zdobył jako współtwórca uznanego duetu Minilogue, z którym nagrał dwa doskonale przyjęte albumy dla Cocoon. W ostatnich latach Mullaert koncentruje się na równie frapującej karierze solowej, łącząc pełne emocji, czarujące melodie z klubową rytmiką. Jako artysta nieustannie ewoluuje, pracując nad dźwiękiem z wielką starannością i innowacyjnością.

Wrocławski Pop-Up! to rozgrzewka przed świętem muzyki, które odbędzie się pod koniec czerwca. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku bogaty program artystyczny i niebanalna, postindustrialna lokalizacja. W Strefie Kultury w Katowicach w dniach 28 czerwca – 1 lipca wystąpi ponad 60 wykonawców z 19 krajów świata (w tym z Polski). Wśród zaproszonych muzyków są reprezentanci każdego kontynentu poza Antarktydą.

Dla osób, które planują swój udział we wrocławskim wydarzeniu, oraz są zainteresowanych również Festiwalem, w sprzedaży dostępne są karnety łączone w promocyjnej cenie, ale ich liczba jest ograniczona!

Ceny biletów (Wrocław):
do 30.04.2018 r.: 50,00 zł
do 15.06.2018 r.: 60,00 zł
w dniu imprezy: 70,00 zł

Karnet łączony:*
Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! (Wrocław) + Tauron Nowa Muzyka Katowice (karnet 2-dniowy) -10% = 242,00 zł

Bilety na Pop-Up! dostępne na: Goingapp.pl, Ticketmaster.pl i Ebilet.pl