fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Znamy pełny harmonogram Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023!

12.05.2023
  • 5 odrębnych scen oraz klub festiwalowy
  • 42 artystów z Polski i ze świata
  • Liczne wydarzenia towarzyszące
  • Czterodniowe święto muzyki!
  • Karnety 2-dniowe i 3-dniowe wciąż w sprzedaży!
  • Niższa cena biletów tylko do 25 maja!

Zaledwie cztery tygodnie pozostały do startu 18. edycji festiwalu! Początek celebracji już w czwartek 8 czerwca w zjawiskowej przestrzeni NOSPR. Łącznie podczas festiwalowego weekendu usłyszymy ponad 40 artystów, którzy zagrają na 5 scenach w katowickiej Strefie Kultury oraz w oficjalnym klubie festiwalowym, jakim w tej edycji będzie JAZBAR Muchowiec. Harmonogram wszystkich scen Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023 znajdziecie w zakładce PROGRAM. Karnety i bilety wciąż do nabycia w zakładce KUP BILET. Już teraz warto podjąć decyzję o ich zakupie, bo 26 maja cena biletów wzrośnie! 

Otwarcie 18. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w gościnnych progach NOSPR. Gwiazdą uroczystego koncertu otwarcia będzie Max Cooper. Brytyjski artysta zaprezentuje unikalne show audiowizualne, zacierające granice między sztuką, muzyką, filmem i technologią.

Po tym szczególnym otwarciu nadejdą dwa dni festiwalowe, wypełnione muzycznym wrażeniami z najwyższej półki. Największe zainteresowanie publiczności przyciągnie główna scena, która jak co roku stanie w imponującej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W piątek 9 czerwca na Scenie Miasta Muzyki zagrają utytułowani twórcy, który od wielu lat wytyczają nowe kierunki rozwoju elektroniki, jak Orbital, Clark i Oneohtrix Point Never. Obok nich zagra również bardzo obiecujący zespół PVA, który łączy electro z punkową energią. Z kolei w sobotę 10 czerwca na głównej scenie wystąpi kilkoro z najbardziej wyczekiwanych artystów tej edycji – gwiazdy electropopu Röyksopp, wielka sensacja alternatywnego R&B Sudan Archives, legendarny zespół Tangerine Dream w nowym składzie, a także BŁAŻEJ KRÓL, czyli jeden z najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej.

Wewnątrz MCK stanie również scena Tauron Music Hall. Podczas festiwalu usłyszymy tam występy międzygatunkowych projektów muzycznych. W piątek 9 czerwca wystąpi na niej krajowy wokalista Baasch, alternatywny raper billy woods, święcąca triumfy brytyjska piosenkarka Biig Piig oraz gwiazda techno Pantha Du Prince. Z kolei w sobotę 10 czerwca zagrają światowi ambasadorowie polskiej elektroniki z duetu Skalpel, a także amerykański saksofonista Theon Cross oraz artyści wytyczający nowe szlaki w muzyce basowej – Hudson Mohawke i Romare.

W tym roku po raz pierwszy w roli osobnej sceny festiwalowej zadebiutuje również Wielka Sala Koncertowa NOSPR. Zagrają tam artyści wywodzący się z kręgów muzyki klasycznej i folkowej, ale otwarci na eksperymenty z jazzem, elektroniką i ambientem. W piątek 9 czerwca będzie to polski pianista Bartek Wąsik oraz słynny amerykański kompozytor William Basinski, a w sobotę 10 czerwca ekscentryczny holenderski pianista Joep Beving, a także polskie gwiazdy młodego jazzu z EABS we wspólnym koncercie z pakistańskim zespołem Jaubi.

Kolejna scena stanie tuż obok gmachu NOSPR. Podczas festiwalu to właśnie Amfiteatr NOSPR słynie z najbardziej zaskakujących i energetycznych koncertów. To częste miejsce muzycznych odkryć, gdzie najświeższe zjawiska artystyczne zdobywają nowych fanów. Nie inaczej będzie tym razem, gdy pod gołym niebem pojawi się tam PERŁA FEEL THE BEAT. Od szalonego rave i techno granego na żywo, przez koncerty gwiazd polskiej muzyki alternatywnej, po eksperymentatorów generujących świeże brzmienia przy użyciu tradycyjnych instrumentów – w amfiteatrze będzie się działo wiele, ale nigdy nie będzie nudno.

Podczas 18. edycji festiwalu nie mogło zabraknąć sceny klubowej. To właśnie tam festiwal trwa zwykle najdłużej. Jak co roku w wielkim namiocie na terenie Muzeum Śląskiego odbędzie się wielogodzinna sesja tanecznego szaleństwa z udziałem najlepszych didżejek i didżejów z Polski i zagranicy. Zaprezentują oni to, co w muzyce tanecznej najświeższe i najbardziej godne uwagi. Do poprzednio ogłoszonych artystów dołącza przedstawiciel lokalnej sceny katowickiej – utalentowany producent Skórysyn.

Podczas 18. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice funkcjonować będzie także oficjalny klub festiwalowy. Oprócz 5 regularnych scen festiwalowych muzyka będzie pulsować również w intrygującej przestrzeni JAZBAR Muchowiec. W sobotę odbędzie się tam Szychta, czyli impreza dedykowana młodej polskiej scenie elektronicznej. Jej kuratorem jest Avtomat z kolektywu Ciężki Brokat. W niedzielę przyjdzie czas na wydarzenie będące swoistym ukoronowaniem festiwal, czyli FAJRANT.

FAJRANT w JAZBARze pozwoli fanom zakończyć 18. edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice w niezapomnianym stylu. Wejście na oba wydarzenia będzie darmowe dla posiadaczy opasek festiwalowych. W sprzedaży wciąż pozostają karnety 2-dniowe w cenie 379 PLN, jak i karnety 3-dniowe w cenie 469 PLN. Warto zdecydować o zakupie już teraz, bo 26 maja ich cena wzrośnie.

Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.