fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Poznaj 12 kolejnych artystów i pełny program 13. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

25.04.2018
  • Line-up uzupełniają:
  • Nosowska PL
  • Essaie Pas CA
  • Tolouse Low Trax DE
  • The Dumplings PL
  • Bokka PL
  • Syny PL
  • Denis Horvat DK
  • Baasch PL
  • Bitamina PL
  • Nagrobki PL
  • JANKA PL
  • Manoid PL
  • W sprzedaży bilety 1-dniowe!
  • Pełny Lineup jest już dostępny TUTAJ

Do grona gwiazd 13. edycji Festiwalu dołącza jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce, mroczny duet z Kanady, rezydent kultowego Salon des Amateurs w Dusseldorfie, młody i rozchwytywany DJ z Kopenhagi oraz kwiat polskiej alternatywy. Tym samym program tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice wzrasta do 59 wykonawców, którzy pochodzą z 20 krajów świata (w tym Polski). Wśród zaproszonych muzyków są reprezentanci każdego kontynentu poza Antarktydą, co najlepiej oddaje globalny charakter 13. edycji. Jednocześnie do sprzedaży trafiają bilety 1-dniowe!

TNMK – Finałowe ogłoszenie

🇵🇱 UWAGA‼️ Przed Wami finałowe ogłoszenie! Poznajcie ostatnich artystów, którzy dołączają do tegorocznego, bardzo bogatego line-upu! To oznacza, że bilety jednodniowe są już w sprzedaży, a harmonogram występów znajdziecie na naszej stronie. Do zobaczenia w ostatni weekend czerwca w Katowicach! ⚒ ⚒ ⚒Bilety / tickets: https://festiwalnowamuzyka.pl/bilety/🇬🇧 ATTENTION ‼️ Here’s the final announcement! Meet the last artists who will join this year’s extremely rich lineup! It means that 1-day tickets are already on sale and the full performance schedule can be found on our website. See you on the last weekend of June in Katowice! ⚒ ⚒ ⚒

Opublikowany przez Tauron Nowa Muzyka Katowice 25 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

Laureatka Paszportu Polityki, 21 statuetek „Fryderyków”, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, wiele jej płyt zyskało status złotych – osiągnięcia Nosowskiej na polskiej scenie muzycznej są niepodważalne. Wokalistka zespołu Hey, jednej z najpopularniejszych grup rockowych w Polsce nagrywa solowo od 1996 r. W ostatnim czasie artystka pożegnała się z macierzystym zespołem, by skoncentrować się na karierze solowej. Jeszcze w tym roku do sklepów powinna trafić nowa płyta wokalistki, ale jej fragmenty przedpremierowo będzie można usłyszeć na festiwalu. Ambitny pop Nosowskiej, zawsze wykonywany z wielką charyzmą oraz jej doskonały wokal i niebanalne teksty znakomicie wybrzmią na głównej scenie festiwalu.

Polski alternatywny pop reprezentować będzie także rewelacja ostatnich lat, czyli The Dumplings. Duet z Zabrza, który tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś zdobyli popularność dzięki piosenkom publikowanym na YouTube. Debiutancki album grupy „No Bad Days” został uhonorowany Fryderykiem. Nowoczesna elektronika, taneczny smutek oraz chwytliwe melodie to znaki rozpoznawcze zespołu, który słynie z pełnych emocji koncertów.

Mroczniejsze i bardziej osobliwe brzmienia zaserwuje Essaie Pas, elektroniczny duet z Montrealu, w skład którego wchodzą Marie Davidson i Pierre Guerineau. Ich współpraca przebiega pod znakiem ciągnących się brzmień gitar, mamrotania po francusku i minimalistycznej elektroniki. Ich ostatnia płyta „New Path” to fascynujące połączenie estetyki coldwave i techno z postapokaliptycznym science-fiction.

Eksperymentalnego zacięcia można spodziewać się także po Tolouse Low Trax. DJ i producent z Dusseldorfu stanowi trzon djskiej załogi kultowego Salon Des Amateurs, który stał się kuźnią takich talentów, jak Lena Wilikens. Sety Tolouse Low Trax to esencja niepowtarzalnego klimatu Salonu. Łączą eksperymenty artystyczne z hipnotycznymi rytmami, od ambientu, przez krautrock, po plemienne techno.

Intrygującym DJem i producentem jest również Denis Horvat. Mieszka w Kopenhadze, ale jak wskazuje nazwisko, jego korzeni należy jednak szukać w cieplejszych rejonach na południu Europy. Zestawienie nordyckiego podejścia i chorwackich genów zaowocowało zaskakującą mieszanką muzyczną. Nagrania Horvata, znakomicie łączące techno i house, systematycznie goszczą w setach najlepszych djów na świecie.

Oprócz gości z zagranicy na festiwalu tradycyjnie nie zabraknie solidnej reprezentacji polskiej alternatywy. Tajemnicza Bokka fascynuje wciągającymi, żywiołowymi występami na żywo, z którymi objechała niemal całą Europę. Skład zespołu jest owiany tajemnicą, wiadomo jedynie że tworzy go 5 osób, którzy wykonują zaraźliwy, alternatywny pop. Kontrowersyjna grupa Syny to duet tworzony przez producenta 1988 oraz rapera i producenta Roberta Piernikowskiego. Znani z niepowtarzalnego klimatu występów na żywo, wielowarstwowej liryki i świeżych, nowatorskich podkładów. Właśnie ukazała się druga płyta grupy zatytułowana „Sen”, z której materiał na pewno usłyszymy podczas 13. edycji festiwalu.

Eksperymenty z hiphopem to domena projektu Bitamina, tworzonego przez trójkę młodych artystów, zafascynowanych „bitami, samplami i słowami sklejonymi emocjami”. Wspólnie wydali 4 doskonale przyjęte albumy, które zachwyciły słuchaczy i krytyków ogromnymi pokładami wrażliwości i szczerości.

Na Festiwalu zaśpiewa również Baasch, który sprawnie porusza się pomiędzy muzyką elektroniczną a synth-popem. Hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie to kluczowe elementy jego własnego, rozpoznawalnego stylu. Niebanalne piosenki zaprezentuje także rockowy duet Nagrobki. Zgodnie z nazwą zespołu, ich teksty traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu, zaś muzyka to mieszanka wielu rozmaitych wpływów – od starego polskiego big beat’u przez gitarowy noise, zimną fale, po wczesny black metal.

Równie bogate inspiracje stoją za projektem JANKA, czyli kooperacją Daniela Drumza i Hatti Vatti. Łączy ich m.in. miłość do brytyjskiej muzyki basowej, dubu oraz fascynacja latami 90-tymi. JANKA to nie tylko nagrania studyjne, ale również granie na żywo w oparciu  o analogowy sprzęt – syntezatory, samplery i automaty perkusyjne. Bogate elektroniczne show zapewni również Manoid. Znany z angażujących występów na żywo, grał m.in. na festiwalach w Holandii, Islandii, Korei Południowej, na Litwie i Słowacji. Poza elektroniką sięga po nagrania terenowe, instrumenty akustyczne oraz klasyczny śpiew, wplatając w techniczny rytm melodyjne, pełne emocji motywy.

Tegoroczny program Festiwalu fascynuje bogactwem i wielości reprezentowanych nurtów. Warto już dziś podjąć decyzję o uczestnictwie w tym święcie muzyki. Karnety i bilety są wciąż do nabycia. Więcej informacji na stronie Festiwalu.