fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Jubileuszowa edycja Elektroklub

28.03.2024
 • Artyści A-Z:
 • Attaché
 • Darlyn Vlys
 • Efdemin
 • Mathys Lenne
 • MKO
 • Oliver Rosemann
 • Vera Logdanidi
 • Dźwięk Funktion-One
 • Więcej artystów niebawem!
 • Miejsce: Jazz Club Hipnoza oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
 • Data: sobota 04.2024 godz. 21:00
 • Bilety w cenie 80/90/100zł

Już 13 kwietnia powróci najbardziej elektryzująca impreza Katowic! Jubileuszowa, 10. edycja Elektroklub stanie pod znakiem świeżej elektroniki w najlepszym wydaniu. Zagrają znakomite artystki i artyści z Francji, Niemiec, Polski i Ukrainy.

W budynku, w którym do dziś mieści się Jazz Club Hipnoza, przez wiele pamiętnych lat funkcjonował klub Elektro. W każdy weekend słychać było tam najświeższą elektronikę. Występowali tam tacy twórcy, jak Apparat, Clark, Jamie Lidell, Luke Vibert, Plaid i wielu innych. Choć lokal już nie istnieje, tradycję klubu Elektro kontynuuje cykl wydarzeń Elektroklub, organizowany przez More Music Agency, pomysłodawców Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Przez ostatnie lata odbyło się dziewięć edycji Elektroklub, na których zagrali m.in. Ricardo Villalobos, Henrik Schwarz, Superpitcher, Shed, Robag Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Zbliżająca się dziesiąta edycja imponuje bogactwem wrażeń. Trzy sceny, rozbudowana scenografia i klimatyczne multimedia zajmą przestrzenie dawnego klubu Elektro, Jazz Club Hipnoza, a także Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Podczas Elektroklub X wystąpią tam mistrzowie głębokiego techno i emocjonującej elektroniki z całego świata.

Program X edycji Elektroklub otwiera Efdemin, który do Katowic przyjedzie prosto z Berlina. To DJ , producent i kompozytor słynący z głębokiego i psychodelicznego brzmienia penetrującego zarówno techno i house. To jeden z rezydentów kultowego Berghain, członek rodziny Ostgut Ton i znakomity DJ, który potrafi wprawić tańczących w ekstazę.

Francuski DJ i producent Darlyn Vlys to reprezentant cenionej wytwórni Correspondant. Artysta umiejętnie łączy futurystyczne i eksperymentalne wątki z nostalgicznymi nastrojami i filmową atmosferą. Efekt to muzyka elektroniczna, która przykuwa uwagę tancerzy, jak i słuchaczy.

Vera Logdanidi to renomowana didżejka, która regularnie grywa w tak kultowych miejscach, jak Bassiani, Panorama Bar, Tresor, Closer i wiele innych. Zarówno w produkcjach, jak i w setach didżejskich stawia przede wszystkim na taneczny groove. Nie ogranicza się do mocnego techno, eksperymentując także z dźwiękami z pogranicza house’u, ambientu i jungle.

Trzynastego kwietnia zagra także dwóch reprezentantów labelu MORD. Oliver Rosemann z Lipska słusznie nazywany jst księciem brudnego techno i industrialnego łomotu. Słynie z wyjątkowej precyzji i jednocześnie niezwykle hipnotycznego transu, jaki generuje w swoich setach. Francuski DJ Mathys Lynne to z kolei mistrz grania z 4 decków naraz. Słynie z bezkompromisowego techno, które emanuje ogniem i szaleństwem w połączeniu z najwyższą jakością miksowania.

Do gości z Niemiec i Francji dołącza dwóch przedstawicieli krajowej sceny. Attaché to pochodzący z Katowic producent, DJ oraz dziennikarz – Adam Dąbrowski. Brzmienie katowickiego artysty czerpie z klasyki techno. Jest industrialne i dynamiczne, momentami melancholijne, hipnotyczne i pełne napięcia. Ogłoszenie zamyka MKO – rezydent klubu Jasna 1, członek wrocławskiej ekipy SLAP oraz współzałożyciel kolektywu dype. W jego setach słychać różne odmiany elektroniki, ale z silnym naciskiem na techno – dub / deep / trippy / groovy oraz klasyczne dźwięki z Detroit.

W sobotę 13 kwietnia po raz kolejny dawna siedziba klubu Elektro będzie pulsować najświeższymi brzmieniami jakościowej elektroniki.

BILETY DOSTĘPNE TU: