fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

T-Mobile Electronic Beats Stage na Tauron Nowa Muzyka Katowice!

11.04.2024
  • T-Mobile Electronic Beats partnerem festiwalu!
  • Artyści A-Z:
  • Elena Colombi
  • Milena Głowacka
  • Pachanga Boys
  • Karnety i bilety 1-dniowe już w sprzedaży!

Wyjątkowy projekt muzyczny łączy siły z czołowym festiwalem w Polsce. W trakcie festiwalowego weekendu w katowickiej Strefie Kultury stanie T-Mobile Electronic Beats Stage, na której usłyszymy gwiazdy światowych klubów. To właśnie ta scena będzie grać najdłużej podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice. Jednocześnie program wydarzenia rośnie o 3 znakomitych artystów. Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie https://festiwalnowamuzyka.pl/!

T-Mobile Electronic Beats Stage prezentuje rozmaite zjawiska z kręgów tanecznej elektroniki i muzyki klubowej. Wielogodzinne taneczne maratony przy muzyce najlepszych światowych didżejów co roku przyciągają tłumy festiwalowiczów spragnionych zabawy na najwyższym poziomie. Oto pełny program T-Mobile Electronic Beats Stage podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024.

Piątek 21 czerwca Sobota 22 czerwca
21:00-23:00 Jin Synth 21:00-00:00 Milena Głowacka
23:00-00:30 Dorisburg live 00:00-01:00 Elena Colombi
00:30-02:00 Luigi Tozzi & Feral live 01:00-03:00 Dasha Rush
02:00-04:00 DVS1 03:00-05-00 Pachanga Boys
04:00-06:00 Héctor Oaks 05:00-07:00 Red Axes

Wraz z ogłoszeniem harmonogramu sceny T-Mobile Electronic Beats Stage program festiwalu poszerzają niezwykłe osobowości światowej sceny klubowej. W czerwcowy weekend kobiecą stronę techno zaprezentują Elena Colombi oraz Milena Głowacka, a na psychodeliczny lot tam i z powrotem zaproszą pierwsi hipisi techno, czyli Pachanga Boys.

Wielu DJ-ów twierdzi, że są mistrzami swobodnego eklektyzmu, ale tak naprawdę niewielu przekracza granice lub schodzi z konwencjonalnych dróg. Z tego schematu wyłamuje się Elena Colombi, która stawia na energię oraz emocje nad formą i funkcją.

Oryginalne podejście do techno reprezentuje także Milena Głowacka. Polska DJ-ka, producentka i performerka gra wyłącznie z płyt winylowych. Jej sety i produkcje przepełnione są trippy techno i gęstą atmosferą, w których łatwo można się zatracić. Milena regularnie występuje w najlepszych klubach Europy.

Program sceny zamykają Pachanga Boys, czyli supergrupa, którą w 2009 roku powołali Aksel Schaufler (Superpitcher) oraz Mauricio Rebolledo (Rebolledo). Ich podejście najlepiej tłumaczy nazwa wspólnego labelu: Hippie Dance. Od ponad dekady Pachanga Boys są synonimem epickich, ponadczasowych setów DJ-skich i produkcji. W czerwcu pojawią się na T-Mobile Electronic Beats Stage na Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Od ponad 25 lat, każdego dnia, T-Mobile cyfryzuje Polskę i ponad 12,5 mln klientów. Muzyczne działania T-Mobile skupiają się wokół projektu Telekom Electronic Beats, międzynarodowej platformy, która działa na styku muzyki, dziennikarstwa, mody, społeczeństwa, stylu życia i nowych technologii. T-Mobile Electronic Beats to barometr brzmienia przyszłości i kultury nowej generacji. Pod jego szyldem odbywają się cykliczne wydarzenia. Polska odsłona projektu wystartowała w 2011 roku i mocno zaznaczyła obecność na najważniejszych festiwalach.

Tym samym tegoroczny program festiwalu rośnie już do 40 projektów artystycznych, a wciąż nie jest to jeszcze koniec ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.