fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
20-23.06.
2024
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Uchylamy rąbka tajemnicy: Secret Stage na Tauron Nowa Muzyka Katowice!

07.05.2024

Tegoroczna edycja festiwalu rośnie o kolejną scenę! Secret Stage to miejsce, w którym podczas festiwalu zabrzmi szerokie spektrum brzmień klubowych – od dark disco przez minimal i tech house po dubstep. Jednocześnie program festiwalu rośnie o takie gwiazdy jak Skream i Âme, oraz najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny, którą reprezentować będą Mihvu & Sonik, SAS oraz Weikum. Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie festiwalnowamuzyka.pl.

Sekretna scena powraca na festiwal po kilku latach nieobecności. W przeszłości to właśnie tam odbył się pamiętny występ duetu HVOB oraz wybrzmiewały sety didżejskich znakomitości. Nie inaczej będzie tym razem, bo Secret Stage powraca w okolice strefy gastronomicznej, tworząc kolejną propozycję muzyczną dla festiwalowiczów spragnionych tanecznych brzmień. Oto pełny program Secret Stage podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024.

Jednocześnie program festiwalu rośnie o 5 projektów. Wysoko energetyczne doznania parkietowe zapewni Skream, który nie dotarł na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022. Jego potężny set będzie gwoździem sobotniego programu Secret Stage. W pierwszej dekadzie lat .00 Londyńczyk zdobył trwałe miejsce w historii muzyki jako pionier dubstepu. Jednak zamiast spoczywać na laurach, przekierował uwagę na taneczne brzmienia disco, house i techno. Również w tej roli odnosi światowe sukcesy, pozostając jednym z najbardziej szanowanych didżejów muzyki elektronicznej. Z kolei w piątek główną gwiazdą będzie Âme. Twórcy takich hitów, jak „Rej”, „Balantine”, czy niezwykle popularnego remiksu utworu „Howling” Ry X to absolutna czołówka europejskiej sceny klubowej. Współzałożyciele bardzo cenionej wytwórni Innervisions słyną z konceptualnej i wyjątkowo emocjonującej muzyki, która zdefiniowała brzmienie europejskiego minimalu i tech house. Na festiwalu usłyszymy Âme w wydaniu live.

Oprócz gwiazd i wcześniej ogłoszonych artystów, na Secret Stage wystąpi kilku  najciekawszych polskich didżejów. Usłyszymy aż trzech przedstawicieli inicjatywy The Cat Club: Mihvu, Filip Sonik i SAS reprezentują stylistykę dark disco, czyli mroczne i dekadenckie brzmienia, w których hipnotyczne arpeggia i nostalgiczne pasaże syntezatorów dopełniają lubieżne wokale. To disco w nietypowym wydaniu, a ich pasję do muzyki dopełnia zamiłowanie do kreatywnego dekorowania przestrzeni w których grają.

Na Secret Stage zagra także tegoroczny zwycięzca plebiscytu Munoludy. WEIKUM został wybrany najlepszym didżejem house’owym w Polsce. Urodzony w Warszawie DJ i producent jest ściśle powiązany z takimi wytwórniami jak Circus Recordings, czy Glasgow Underground. To regularny gość takich miejsc jak: Sfinks700, Wisłoujście, Oczki, Smolna, Tama, Transformator, Piekło Nad Niebem, Prozak 2.0 czy Luzztro oraz takich festiwali, jak Sunrise Festival, Mayday, Audioriver. W Katowicach zabierze publiczność w długą podróż przez najlepsze brzmienia prog, deep i tech house.

Tym samym tegoroczny program festiwalu rośnie już do 45 projektów artystycznych, a wciąż nie jest to jeszcze koniec ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.