fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Uchylamy rąbka tajemnicy: Secret Stage by Prime Video na Tauron Nowa Muzyka Katowice!

07.05.2024

Tegoroczna edycja festiwalu rośnie o kolejną scenę! Secret Stage by Prime Video to miejsce, w którym podczas festiwalu zabrzmi szerokie spektrum brzmień klubowych – od dark disco przez minimal i tech house po dubstep. Jednocześnie program festiwalu rośnie o takie gwiazdy jak Skream i Âme, oraz najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny, którą reprezentować będą Mihvu & Sonik, SAS oraz Weikum. Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie festiwalnowamuzyka.pl.

Sekretna scena powraca na festiwal po kilku latach nieobecności. W przeszłości to właśnie tam odbył się pamiętny występ duetu HVOB oraz wybrzmiewały sety didżejskich znakomitości. Nie inaczej będzie tym razem, bo Secret Stage powraca w okolice strefy gastronomicznej, tworząc kolejną propozycję muzyczną dla festiwalowiczów spragnionych tanecznych brzmień. Oto pełny program Secret Stage by Prime Video podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024.

Jednocześnie program festiwalu rośnie o 5 projektów. Wysoko energetyczne doznania parkietowe zapewni Skream, który nie dotarł na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022. Jego potężny set będzie gwoździem sobotniego programu Secret Stage. W pierwszej dekadzie lat .00 Londyńczyk zdobył trwałe miejsce w historii muzyki jako pionier dubstepu. Jednak zamiast spoczywać na laurach, przekierował uwagę na taneczne brzmienia disco, house i techno. Również w tej roli odnosi światowe sukcesy, pozostając jednym z najbardziej szanowanych didżejów muzyki elektronicznej. Z kolei w piątek główną gwiazdą będzie Âme. Twórcy takich hitów, jak „Rej”, „Balantine”, czy niezwykle popularnego remiksu utworu „Howling” Ry X to absolutna czołówka europejskiej sceny klubowej. Współzałożyciele bardzo cenionej wytwórni Innervisions słyną z konceptualnej i wyjątkowo emocjonującej muzyki, która zdefiniowała brzmienie europejskiego minimalu i tech house. Na festiwalu usłyszymy Âme w wydaniu live.

Oprócz gwiazd i wcześniej ogłoszonych artystów, na Secret Stage wystąpi kilku  najciekawszych polskich didżejów. Usłyszymy aż trzech przedstawicieli inicjatywy The Cat Club: Mihvu, Filip Sonik i SAS reprezentują stylistykę dark disco, czyli mroczne i dekadenckie brzmienia, w których hipnotyczne arpeggia i nostalgiczne pasaże syntezatorów dopełniają lubieżne wokale. To disco w nietypowym wydaniu, a ich pasję do muzyki dopełnia zamiłowanie do kreatywnego dekorowania przestrzeni w których grają.

Na Secret Stage zagra także tegoroczny zwycięzca plebiscytu Munoludy. WEIKUM został wybrany najlepszym didżejem house’owym w Polsce. Urodzony w Warszawie DJ i producent jest ściśle powiązany z takimi wytwórniami jak Circus Recordings, czy Glasgow Underground. To regularny gość takich miejsc jak: Sfinks700, Wisłoujście, Oczki, Smolna, Tama, Transformator, Piekło Nad Niebem, Prozak 2.0 czy Luzztro oraz takich festiwali, jak Sunrise Festival, Mayday, Audioriver. W Katowicach zabierze publiczność w długą podróż przez najlepsze brzmienia prog, deep i tech house.

Tym samym tegoroczny program festiwalu rośnie już do 45 projektów artystycznych, a wciąż nie jest to jeszcze koniec ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

PARTNEREM SCENY JEST PRIME VIDEO.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.