fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Powrót w środku lata: zmiana daty 16. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

16.03.2021
  • Nowa data festiwalu to 29.07 – 01.08.2021
  • Zakupione bilety i karnety zachowują ważność
  • Przedłużona promocja na wejściówki
  • Zakup biletów i karnetów z opcją zwrotu

Zamiast początku czerwca, 29 lipca – 1 sierpnia 2021. Organizatorzy katowickiego Tauron Nowa Muzyka ogłosili nowy termin festiwalu i po roku przerwy są zdeterminowani, żeby powrócić do jego stacjonarnej formuły. Zakupione karnety i bilety zachowują ważność. Aż o blisko dwa miesiące, do 20 maja br. wydłużono też czas na zakup nowych biletów w promocyjnych cenach.  W przypadku obostrzeń sanitarnych ograniczających liczbę uczestników o wejściu zdecyduje kolejność zakupu biletu.

Festiwalowy sezon ruszy tego lata w Wielkiej Brytanii, co potwierdzili organizatorzy takich wydarzeń, jak Creamfields, Isle of Wight Festival, Reading and Leeds Festival i wielu innych. Również krajowi organizatorzy zapowiadają, że tego lata odbędzie się przynajmniej kilka z największych imprez muzycznych w Polsce. Do tego grona dołącza teraz Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Choć przygotowania do 16. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice trwają od miesięcy, wiadomo już, że festiwal nie odbędzie się zgodnie z planem w pierwszy weekend czerwca.

„Do wyznaczonej pierwotnie daty festiwalu prawie trzy miesiące, ale jesteśmy już pewni, że w pierwszy weekend czerwca nie będziemy mogli się spotkać. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale robimy wszystko, aby tegoroczny festiwal odbył się na żywo. Jest na to wielka szansa w środku lata, stąd zmiana daty. Musimy liczyć się też z jakąś formułą obostrzeń, która może wpłynąć na maksymalną liczbę uczestników wydarzenia. Dlatego o kolejności wejścia na wydarzenie zdecyduje data zakupu biletu. Pewni udziału mogą być fani, którzy zakupili już bilety” – mówi Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu.

Formuła 16. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice w nowej dacie nie zmieni się. To wciąż festiwalowy „długi weekend” pełen muzyki. Rozpocznie go uroczysty koncert otwarcia, po którym nadejdą dwa biletowane dni w katowickiej Strefie Kultury oraz FAJRANT, czyli bezpieczne „lądowanie” czwartego, bezpłatnego dnia festiwalu. FAJRANT odbędzie się na Sztauwajerach, czyli w najbardziej urokliwej, letniej miejscówce w Katowicach położonej w sercu Doliny Trzech Stawów!

Organizatorzy festiwalu pozostają w kontakcie ze wszystkimi ogłoszonymi do tej pory artystami, a także kolejnymi wykonawcami. Ewentualne zmiany w harmonogramie oraz poszerzenie programu o kolejne nazwiska, jak deklarują, już niebawem.

Jesteśmy w kontakcie z agentami wszystkich artystów potwierdzając nowe terminy występów. Na przełomie lipca i sierpnia pojawią się u nas również nowi, nie zapowiadani wcześniej wykonawcy. Więcej informacji na temat programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021 podamy niezwłocznie po zakończeniu wszystkich rozmów z agentami artystów” – dodaje Adam Godziek.

Wraz ze zmianą daty zmienia się również biletowa polityka cenowa festiwalu. Zakupione dotąd karnety zachowują ważność. Nie będzie konieczna wymiana wejściówek. Ceny biletów pozostają bez zmian, ale z 31 marca aż do 20 maja br. wydłużony został okres obowiązywania promocji cenowej. Niezmiennie każda osoba, która nabyła karnet lub bilet i nie może wziąć udziału w festiwalu, ma prawo zwrócić go w miejscu nabycia.

Bilety można nabyć online na stronie festiwalu i na eBilet, Going, Ticketmaster

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych. Trzykrotnie otrzymał nagrodę European Festival Awards dla najlepszego festiwalu w Europie.