fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Urząd Miasta Katowice i Tauron Polska Energia SA wesprą Tauron Nowa Muzyka Katowice!

27.04.2021

W obliczu trwającej pandemii główni partnerzy festiwalu podjęli decyzję o kontynuacji wspierania Tauron Nowa Muzyka Katowice. Dzięki zaangażowaniu miasta i sponsora tytularnego, wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem. Tegoroczna edycja imprezy planowana jest między 29 lipca a 1 sierpnia. Miejscem festiwalu pozostaje katowicka Strefa Kultury.

Przygotowania do 16. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice trwają od wielu miesięcy. Kolejna fala pandemii wymusiła przenosiny wydarzenia z początku czerwca na przełom lipca i sierpnia, co ma ułatwić udział publiczności w wydarzeniu. Rosnąca liczba osób zaszczepionych, plany wdrożenia paszportów covidowych, powszechna już dostępność testów i wysoce prawdopodobne poluzowanie obostrzeń w okresie wakacyjnym pozwala mieć nadzieję na powrót festiwali. Mimo to bez dobrej woli głównych partnerów wydarzenia trudno byłoby zorganizować imprezę w formule stacjonarnej w tak krótkim czasie. Deklaracje i oferty konkretnego wsparcia dla Tauron Nowa Muzyka Katowice od jego głównych partnerów pozwalają mieć nadzieję, że festiwal dojdzie do skutku jeszcze tego lata.

„TAURON Od lat wspiera to wyjątkowe wydarzenie. W tym czasie stało się ono rozpoznawalną marką, tak na Śląsku, w Polsce, jak i w Europie Środkowej. Strefa Kultury, która gościć będzie Festiwal, jest symbolem transformacji Katowic, muzycznej stolicy Polski.  Wydarzenie, choć z ograniczeniami, odbędzie się i mam nadzieję, że jest to zapowiedź stopniowego powrotu do rzeczywistości sprzed pandemii” – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie. Przed pandemią w wydarzeniu co roku uczestniczyło ponad 20 tys. fanów. Festiwal pomógł zbudować pozytywny obraz Katowic oraz Górnego Śląska jako miejsc twórczych i inspirujących. Połączenie nowoczesnych brzmień z historycznym dziedzictwem dało przepis na międzynarodowy sukces. Tauron Nowa Muzyka Katowice trzykrotnie otrzymał nagrodę European Festival Awards dla najlepszego festiwalu w Europie. W 2020 roku po raz pierwszy w historii festiwal odbył się w formule hybrydowej jako TNMK.online.

„Festiwal Tauron Nowa Muzyka to jedna z najpopularniejszych imprez muzycznych odbywających się w Katowicach – Mieście Muzyki UNESCO. Wydarzenie każdego roku przyciąga tysiące fanów nowych brzmień nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski i wielu innych krajów Europy. W ubiegłym roku, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, festiwal nie mógł się odbyć w tradycyjnej formie. Wprawdzie pandemia nie odpuszcza, ale wierzę, że w tym roku, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, uda się latem spotkać w Katowicach podczas tego wspaniałego wydarzenia, jakim jest Tauron Nowa Muzyka” – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Dzięki wsparciu sponsora tytularnego i głównego partnera, formuła 16. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice nie zmieni się. To nadal będzie festiwalowy „długi weekend” pełen muzyki. Rozpocznie go uroczysty koncert otwarcia, po czym nastąpią dwa biletowane dni w katowickiej Strefie Kultury, a na koniec bezpłatny FAJRANT na Sztauwajerach w katowickiej Dolinie Trzech Stawów.

„Cieszymy się, że nasi główni partnerzy grają z nami. Bez ich zaangażowania i wsparcia trudno byłoby myśleć o realizacji tak skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest Tauron Nowa Muzyka Katowice. Obserwujemy sytuację i jesteśmy przygotowani na organizację festiwalu z uwzględnieniem adekwatnych obostrzeń. Jedno jest pewne – w tym roku festiwal się odbędzie.” – mówi Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu.

Bilety można nabyć online na stronie festiwalu i na Going, eBilet i Ticketmaster.

Zakupione dotąd karnety zachowują ważność. Nie będzie konieczna wymiana wejściówek. Niezmiennie każda osoba, która nabyła karnet lub bilet i nie może wziąć udziału w festiwalu, ma prawo zwrócić go w miejscu nabycia.