fbpx
Tauron Nowa Muzyka Katowice
19-22.06.
2025
TAURON
NOWA MUZYKA
KATOWICE

Ujawniamy pierwsze tajemnice Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024!

09.11.2023
  • Bicep present Chroma AV set
  • Chase & Status (dj set)
  • IAMDDB
  • Nihiloxica
  • Karnety w sprzedaży!

 

Wielkie gwiazdy muzyki elektronicznej oraz najciekawsi nowi artyści ostatnich lat otwierają program 19. edycji festiwalu! W czerwcu 2024 w Katowicach wystąpi duet Bicep, autorzy wielu tanecznych klasyków i mistrzowie parkietowej energii, a także legendy drum’n’bass Chase & Status. Program Tauron Nowa Muzyka Katowice poszerza również IAMDDB, charyzmatyczna wokalistka z niepodrabialnym głosem oraz Nihiloxica, reprezentanci ugandyjskiej wytwórni Nyege Nyege łączący techno z afrykańską polirytmią. Karnety i bilety już w sprzedaży na https://festiwalnowamuzyka.pl/!

Główną gwiazdą przyszłorocznej edycji festiwalu będzie brytyjski duet Bicep. To obecnie jedni z najbardziej cenionych didżejów i producentów muzyki elektronicznej. Unikalne połączenie klubowej euforii, parkietowej energii, nowoczesnej produkcji i nostalgicznych emocji uzależnia tysiące fanów na świecie. Matt McBriar i Andy Ferguson to autorzy takich ponadczasowych hitów, jak „Glue” i „Opal”, a także równie udanych tanecznych pereł, jak np. „Just” i „Apricots”. Na festiwalu wystąpią ze specjalnym setem audiowizualnym Chroma, który po raz pierwszy wykonali w czerwcu tego roku. Dzięki kombinacji zaawansowanych wizualizacji, niezwykłego oświetlenia i potężnego brzmienia Bicep nie przestaje hipnotyzować publiczności na całym świecie. W czerwcu 2024 roku zrobią to w Katowicach!

Taneczne wibracje w najlepszym stylu przywiozą także Chase & Status. To niekwestionowane legendy muzyki drum’n’bass, których korzenie mocno tkwią w undergroundowej kulturze klubowej. Will Kennard i Saul Milton debiutowali dwie dekady temu. Ich pierwszy album w ciągu trzech miesięcy od wydania pokrył się złotem, a drugi zdobył podwójną platynę, co sprawiło, że Chase & Status trafili do mainstreamu. Od tamtej pory zespół współpracował z takimi artystami, jak Nile Rodgers (Chic), Snoop Dogg, Pusha T, Rita Ora, Major Lazer, Craig David, Kano, Novelist, Dizzee Rascal, a także Rihanna, dla której wyprodukowali 3 albumy. Występowali na całym świecie, wciąż utrzymując niezrównany poziom. Ich niedawny set w Boiler Room został zgodnie uznany za jeden z najlepszych w historii tej platformy. Podobnie zaraźliwe brzmienia zaprezentują na Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Na festiwalu pojawią się także wyjątkowe kobiety i przedstawiciele globalnej sceny muzycznej. Charyzmatyczna wokalistka i raperka IAMDDB przyciąga publiczność niepodrabialnym głosem. Artystka urodziła się w Lizbonie, ale od pierwszych lat życia mieszka w Manchesterze. Naprawdę nazywa się Diana De Brito, a jej twórczość łączy przeróżne gatunki pod samozwańczym szyldem „Urban Jazz”. Muzyczną fuzję reprezentuje również projekt Nihiloxica. To międzykontynentalny zespół, który założyli brytyjscy producenci Spooky-J & pq wraz z członkami Nilotika Cultural Ensemble z Kampali w Ugandzie. Ich sceniczna fuzja surowej, polirytmicznej gry na perkusji oraz syntetycznego basu i tekstur techno urzeka publiczność na całym świecie. Ich występ może stać się jednym z największych zaskoczeń podczas przyszłorocznej edycji festiwalu.

Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice.